facebook
Zamiast kwiatów na ślub

AKTUALNOŚCI

WESOŁYCH ŚWIĄT"OTWÓRZMY SERCA NA BOŻE ŚWIATŁO BY TO CO DOBRE W NAS NIGDY NIE ZGASŁO"

Kierownik i współpracownicy oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA"

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE"Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi..."

Wspólna Wigilia i symboliczne spotkanie opłatkowe to czas, kiedy wreszcie możemy się chwilkę zatrzymać w naszym zabieganym życiu. Jest to piękny zwyczaj, który daje możliwość spotkania w przerwie od codziennych obowiązków i pracy, a także jest okazją do podsumowań i snucia planów na kolejny rok. I tak było w naszym Domu. Spotkaliśmy się razem z podopiecznymi i ich rodzicami uczestnicząc najpierw w Mszy Św. a następnie w symbolicznym spotkaniu opłatkowym. Były tradycyjne życzenia, świąteczne upominki i rozmowy. Dzień wyjątkowy i szczególny, dzień pięknych, niezapomnianych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Bardzo świątecznie, smacznie, radośnie i uroczyście.

Święta zbliżają i łączą ludzi. Tak też było i u nas

Pięknie dziękujemy

- Naszemu kochanemu ks.Dziekanowi Piotrowi Pokojnikow Proboszczowi Parafii Radziechowy za ciągłe wsparcie i pomoc w organizacji Mszy Św. na terenie naszego Domu oraz ks.Stanisławowi Czernek za odprawioną dla nas Mszę,
- Wspaniałym Rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku i piękne upominki,
- Niezawodnemu Panu Darkowi za przygotowanie ołtarza,
- I oczywiście wszystkim pracownikom ŚDS za przygotowanie całej uroczystości, która została dopracowana pod każdym względem.

Jesteście wspaniali. Dziękujemy!
Dla Rodziców, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na spotkanie pragniemy złożyć serdeczne życzenia pięknych niezapomnianych ŚWIĄT.
Niech przyniosą radość i wzruszenie, życzliwość, zrozumienie i optymizm.

 

WYJĄTKOWY I SZCZEGÓLNY CZAS- NASZE SPOTKANIE Z KS.BISKUPEM I OSOBAMI TOWARZYSZĄCYMI.

Do tego spotkania przygotowywaliśmy się już od tygodnia: nasi terapeuci i podopieczni wykonali pięknego Anioła, na którym zamieścili zdjęcia wszystkich podopiecznych Domu oraz ks. Biskupa Romana Pindla i ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa.
Stół był pięknie nakryty. Kusił pysznymi słodkimi sokami, owocami a nade wszystko domowym ciastem i czekoladkami. Tym, którym trudno było znieść te pokusy, pomagały panie opiekunki, terapeuci a największym łasuchom terapeuta pan Robert. Wszyscy byliśmy w jednej sali, zrezygnowaliśmy z naszych zajęć i czekaliśmy…
Wreszcie przyszedł ks. Wojciech i powiedział wyczekiwane słowa: „Już idą!” …i przyszli: ks.bp. Roman Pindel wraz z ks. Dziekanem Piotrem Pokojnikowem oraz sekretarzem ks.Piotrem Górą.

Odwiedzili nasz Dom ŚDS „POD SKRZYDŁEM ANIOŁA”! Dla każdego podopiecznego przynieśli pyszny smakołyk i obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Miłosiernej, który ks. Biskup osobiście wręczył podopiecznym. Zasiadł na chwilę przy stole wraz z rodzicami podopiecznych ŚDS i panią kierownik, by dowiedzieć się więcej na temat tego jak funkcjonuje nasza placówka na co dzień, a także zapoznał się z obecną działalnością FUNDACJI „PER CORDA”. Potem podziwiał Anioła z naszymi wizerunkami, następnie pochwaliliśmy się jak piękne mamy pracownie, w których pracujemy, odpoczywamy, mamy zajęcia terapeutyczne.

Nasze spotkanie trwało zaledwie pół godziny. Ksiądz Biskup pobłogosławił nas wszystkich, wpisał się do Księgi pamiątkowej i pojechał dalej, bo tam też już ktoś na niego czekał. Nasze kochane panie terapeutki i opiekunki podały nam herbatę i kawę, bo po słodyczach bardzo chce się pić...
Po pysznym obiedzie podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy się każdy do swoich sal na zajęcia.

Dzień 15 listopada 2019r., to szczególny dzień, który na stałe wpisze się w naszej pamięci i w naszych sercach – JESZCZE RAZ Z CAŁEGO

 

"WAKACYJNE SPOTKANIE W STYLU FRANCUSKIM""Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Kochani Rodzice i Podopieczni fundacji.

Dawno się nie widzieliśmy - dlatego zapraszamy Was serdecznie już w najbliższy wtorek tj: 6 sierpnia br., do Środowiskowego Domu Samopomocy "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" w Radziechowach, ul. PLEBAŃSKA 1570, na godzinę 16:00.

Wakacje sprzyjają podróżą więc zabierzemy Was w podróż do Francji gdzie w pełni poczujecie francuskie klimaty, smak i piękno Francji. Będzie to też okazja, aby zobaczyć nową siedzibę fundacji oraz Dom, który prowadzimy od 2 stycznia 2019r., w Radziechowach w ramach realizacji projektu - zadania publicznego Powiatu Żywieckiego.

Do zobaczenia!
Au revoir!

Spotkanie w stylu francuskim
 

WYCIECZKA Z FUNDACJĄ "PER CORDA"Zadanie współfinansowane jest ze środków EFRROW i realizowane w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020

W ramach realizacji projektu LGD Żywiecki Raj planujemy wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej oraz Chlebowej Chaty w Górkach Małych w dniu 15.09.2018r. Dla podopiecznych fundacji oraz ich opiekunów wycieczka będzie bezpłatna. Prosimy o zgłoszenia do dnia 04.09.2018 pod nr. tel. 507 087 222 oraz 660 410 654. Ustalony szczegółowy program wycieczki:

Godz. 8:00 podstawienie autokaru w Żywcu na parkingu pod TESCO.
Godz. 8:10 przejazd do Łodygowic.
Godz. 8:40 podstawienie autokaru na parking pod GOK w Łodygowicach.
Godz. 9:00 odjazd w kierunku Brennej.
Godz. 10:00 przyjazd pod Kozią Zagrodę (grupa będzie podzielona na 2 grupki 2 x 25 osób, warsztaty pasterskie, spotkanie z kozami i owcami, zajęcia rękodzielnicze np. obróbka wełny, powrozy, filcowanie itp.).
Godz. 12:00 wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek (menu: kiełbaski, chleb, herbata, ketchup, musztarda, nabijaki, plastikowe talerzyki, sztućce, kubeczki).
Godz. 13:30 – 14:20 czas na spacer wzdłuż brzegów rzeki Brennicy, czas na zakup pamiątek na bazarze, możliwość wypicia kawy i pysznego ciastka w Koziej Zagrodzie w karczmie lub w pobliskiej Karczmie na Kamieńcu, możliwość odwiedzenia starego kościoła w Brennej w centrum.
Godz. 14:30 wyjazd autokaru do Górek Wielkich do Chlebowej Chaty.
Godz. 15:00 – 17:30 spacer po zabudowaniach Chlebowej Chaty, przywitanie z gospodarzem.

 

WARSZTATY CERAMICZNE I WŁASNE MOŻLIWOŚCI TWÓRCZE

Mamy za sobą kolejne warsztaty ceramiczne zorganizowane w ramach projektu LGD – ŻYWIECKI RAJ. Uczestniczyli w nich nie tylko stali bywalcy fundacji „PER CORDA”, ale także podopieczni Wspólnoty „BETEL” z Rybarzowic oraz wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu – Sporyszu wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Harężlak. Warto również wspomnieć, iż swoją obecnością zaszczycił Nas także jeden z uczestników Klubu "Pod Skrzydłem Anioła" w Radziechowach. Choć mamy letnią przerwę wakacyjną z pomocą jak zawsze, ruszyli Wolontariusze, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łodygowicach wraz z opiekunami. Cieszymy się, że fundacja może polegać na wolontariuszach i może skutecznie łączyć dobre chęci wolontariuszy z tymi, którzy potrzebują wsparcia, pomocy. W cudownej, twórczej atmosferze spędziliśmy dzień w bardzo klimatycznej Pracowni „KAMELO”   Szczyrku. Wystarczyła nam glina, farby oraz nasze cudowne rączki, które utworzyły przepiękne, prawdziwie artystyczne dzieła. Pod bacznym okiem Pani Patrycji, prowadzącej warsztaty mogliśmy się w pełni świetnie zrelaksować, odprężyć i nabrać pozytywnej energii na kolejne dni.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI:

Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Warsztaty ceramiczne II Warsztaty ceramiczne II
Europejski fundusz Europejski fundusz
 

1% PODATKU
KOCHAN DARCZYŃCYI!!!

Jesteśmy już prawie na finiszu otrzymywania 1% podatku, za które jesteśmy bardzo Wam wdzięczni. Dzięki temu otrzymujemy od Was siłę, motywację i chęć do dalszego działania, a pozyskane tą drogą środki finansowe w całości Fundacja przeznaczy na potrzeby podopiecznych Fundacji zgodnie z celami statutowymi organizacji.

O całkowitym podsumowaniu akcji 1% będziemy informować już po ostatecznym wykazie i zliczeniu wszystkich środków, które do nas wpłynęły. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć!!! Bądźcie z Nami nadal i wspierajcie Nas w naszych działaniach!!!

Dziękujemy!
 

WARSZTATY CERAMICZNE – CIĄG DALSZY

Już za tydzień 8 sierpnia br. przypada kolejna część projektu „NASZA MAŁA OJCZYZNA, NASZ DOM – DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE I ZDROWE POZNAJĄ KULTURĘ ŻYWIECCZYZNY ORAZ GÓRALSKIE ZWYCZAJE I SMAKI NASZEGO REGIONU”.

Tym razem podczas kolejnych WARSZTATÓW CERAMICZNYCH skończymy dzieła, które już zostały wypalone. Zapewniamy tak jak poprzednim razem w tych samych godzinach transport z Żywca i Łodygowic. Prosimy o zgłaszanie chętnych podopiecznych fundacji do końca tygodnia tj: do 3 sierpnia br. – decyduje kolejność zgłoszeń.

Fundacja „PER CORDA” zachęca dzieciaki i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych warsztatach.

DO ZOBACZENIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ - KAMELO W SZCZYRKU!!!

Europejski fundusz
 

Warsztaty ceramiczne w ramach projektu grantowego pt. Kultura gór "Żywieckiego Raju"

Warsztaty ceramiczne I Warsztaty ceramiczne I
Warsztaty ceramiczne I Warsztaty ceramiczne I
Warsztaty ceramiczne I Warsztaty ceramiczne I
Warsztaty ceramiczne I Warsztaty ceramiczne I
 

SPOTKANIE KONSULTACYJNE

Dnia 24 lipca 2018r. na zaproszenie Dyrektora Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pana Jana Wrońskiego, Przedstawiciele Fundacji „PER CORDA” wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym „Mapy drogowej budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin”, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach. Założenia systemu przedstawił Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podczas konsultacji w szczególności zostały omówione tematy dotyczące:

 • SOLIDARNOŚCIOWEGO FUNDUSZU WSPARCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,
 • PROGRAMU DOSTĘPNOŚĆ +,
 • REHABILITACJI OSÓB ZE ZNACZNYM STOPNIEM,
 • NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI W RAMACH NFZ.

Per Corda spotkanie konsulatacyjne Per Corda spotkanie konsulatacyjne
Per Corda spotkanie konsulatacyjne Per Corda spotkanie konsulatacyjne
Per Corda spotkanie konsulatacyjne Per Corda spotkanie konsulatacyjne
 

I WARSZTATY CERAMICZNE – w ramach realizacji projektu grantowego LGD „Żywiecki Raj”

W najbliższy piątek tj: 13 lipca br. zabieramy podopiecznych FUNDACJI „PER CORDA” na I WARSZTATY CERAMICZNE, które odbędą się w Pracowni Ceramicznej KAMELO w Szczyrku w ramach realizacji naszego Grantowego Projektu pt: Kultura gór „Żywieckiego Raju” – „NASZA MAŁA OJCZYZNA, NASZ DOM – DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE I ZDROWE POZNAJĄ KULTURĘ ŻYWIECCZYZNY ORAZ GÓRALSKIE ZWYCZAJE I SMAKI NASZEGO REGIONU”.

W pracy z gliną jest coś magicznego: uspokaja, wycisza, przenosi w świat wyobraźni, daje ogromną radość tworzenia i nieskończone możliwości, a jednocześnie rozbudza zmysły, wciąga, inspiruje i sprawia, że człowiek patrzy na życie już inaczej, zwalnia tempo, obserwuje świat dokładniej, poszukuje, docieka, zgłębia… Czytamy na stronie PRACOWNI CERAMICZNEJ KAMELO W SZCZYRKU, i już nie możemy się doczekać, kiedy to wspólnie w czasie wakacji naszych Podopiecznych będziemy wraz z Nimi i Wolontariuszami w Pracowni tworzyć coś magicznego w glinie.

DO ZOBACZENIA W KAMELO!!!

 
LGD

JUŻ WKRÓTCE PLANUJEMY REALIZACJĘ POWIERZENEGO GRANTU W NABORZE 1/2018/G KULTURA GÓR „ŻYWIECKIEGO RAJU”

W najbliższym czasie FUNDACJA „PER CORDA” planuje realizację kolejnego, dofinansowanego projektu pt: „NASZA MAŁA OJCZYZNA, NASZ DOM – DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE I ZDROWE POZNAJĄ KULTURĘ ŻYWIECCZYZNY ORAZ GÓRALSKIE ZWYCZAJE I SMAKI NASZEGO REGIONU” tym razem w ramach Projektu Grantowego pt: Kultura gór „Żywieckiego Raju”.

Jednym z działań projektu są WARSZTATY CERAMICZNE, które zostaną przeprowadzone w Pracowni Ceramicznej w Szczyrku. Pierwsze warsztatowe spotkanie w Pracowni z podopiecznymi Fundacji planujemy zorganizować w lipcu. O szczegółach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

 

REHABILITACJA RUCHOWA

W czerwcu br. Fundacja „PER CORDA” zakończyła indywidualne zajęcia z zakresu REHABILITACJI RUCHOWEJ, które prowadziła na terenie Szkoły Specjalnej Nr 3 w Łodygowicach. Zajęciami były objęte dzieci, które aktywnie i systematycznie uczestniczyły w rehabilitacji w poprzednim roku szkolnym.

Rehabilitacja była prowadzona 2 x w tygodniu. GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM zajęć było:

 • Kształtowanie prawidłowej postawy,
 • Wspomaganie harmonijnego rozwoju,
 • Kształtowanie umiejętności ruchowych,
 • Korygowanie wad postawy.

Zajęcia rehabilitacyjne mogły być prowadzone w ramach możliwości pozyskania środków z 1%. Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

 

DZIEŃ DZIECKA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”

„Lubię wracać tam, gdzie byłem…” tak śpiewał Michał Bajor, w naszym przypadku sprawdziło się to doskonale. 26 maja w Dzień Matki podopieczni fundacji "PER CORDA" wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami ponownie spotkali się w Ośrodku Caritas na Czyrnej, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. Przepiękna pogoda i sprzyjające warunki towarzyszyły nam przez cały dzień co przełożyło się na dobre samopoczucie wszystkich obecnych tam osób. Uczestnicy wyszli szlakiem na Jaworzynkę, gdzie zachwyciła ich piękna panorama gór i idealna widoczność. Nikogo nie przeraziła droga pod górę, gdyż wszystko łagodziła życzliwość współtowarzyszy. Uśmiech i pomoc rodziców dodawała sił. Po górskiej wędrówce czekał na nich poczęstunek i wspólne pieczenie kiełbasek. Jak zwykle było wszystko czego trzeba: wspaniali rodzice, uśmiechnięci podopieczni, urocze miejsce i piękna pogoda. Za okazane serce i chęć pomocy przy organizacji tego szczególnego dla wszystkich dzieci dnia, serdecznie dziękujemy:

 • Księdzu Włodzimierzowi Szczyrbak - za pomoc w organizacji, udostępnienie miejsca, przewóz podopiecznych oraz niegasnący uśmiech i okazywaną jak zawsze życzliwość,
 • Kierowcy fundacji, Panu Wiesławowi za poświęcony sobotni czas i dowóz podopiecznych, rodziców na miejsce zbiórki,
 • Państwu Hańderek za przekazaną pyszną kiełbasę,
 • Państwu Góra za przekazane świeżutkie i chrupiące pieczywo.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI

Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
Per Corda dzien dziecka Per Corda dzien dziecka
 

PORYWAJĄCY I BARDZO RADOSNY DZIEŃ PODOPIECZNYCH FUNDACJI „PER CORDA”

Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię. Przyjdź w swojej mocy i sile. Radością napełnij mnie.

Dzień 21 kwietnia 2018r., dla podopiecznych FUNDACJI „PER CORDA” i ich Rodziców to dzień wyjątkowy, szczególny i bardzo radosny. Jedna z podopiecznych przystąpiła do Sakramentu I KOMUNII ŚWIĘTEJ, a pozostali podopieczni otrzymali SAKRAMENT DUCHA ŚWIĘTEGO. Ta porywająca, wzniosła i taneczna uroczystość odbyła się w Kościele przy Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach. Sakramentu udzielił tańczący ks. bp Antoni Długosz. W imieniu Fundacji oraz naszych podopiecznych i rodziców z całego serca DZIĘKUJEMY WSPÓLNOCIE „BETEL”. DZIĘKUJEMY także:

 • Pani Marii, która przekazała Fundacji „PER CORDA” informację o możliwości przygotowania i przyjęcia Sakramentów Świętych osób niepełnosprawnych wraz z Wspólnotą „BETEL” w Rybarzowicach
 • Pani Kasi, która jest głównym motorem napędowym w Wspólnocie, i która cały czas czuwała nad całością przygotowania oraz uroczystością BIERZMOWANIA,
 • Przedstawicielce Rady Fundatorów za przygotowane upominki dla podopiecznych na tę okoliczność,
 • Pani Gosi, która nawiązała współpracę WSPÓLNOTY „BETEL” z Fundacją „PER CORDA”.


„CHCĘ KOCHAĆ CIEBIE BOŻE,
JAK TYLKO SERCE MOŻE,
O DOBRY JEZU MÓJ.”


ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI:

I_komunia I_komunia
I_komunia I_komunia
I_komunia I_komunia
I_komunia I_komunia
I_komunia I_komunia
I_komunia I_komunia
 
Wielkanoc 2018
 

TO JUŻ TRADYCJA FUNDACJI „PER CORDA”

Przedświąteczne spotkania przedstawicieli fundacji to już stała tradycja. Zarząd oraz Rada fundatorów spotyka się, aby przygotować kartki z życzeniami dla swoich przyjaciół, darczyńców oraz ludzi dobrego serca. A serdecznych ludzi, przychylnych i oddanych fundacji nie brakuje. Dlatego też z okazji zbliżających się świąt z radością wykonujemy własnoręcznie kartki świąteczne, które przekazujemy swoim przyjaciołom.

RADOSNYCH ŚWIĄT! WESOŁEGO ALLELUJA!!!

Per Corda kartki Per Corda kartki
Per Corda kartki Per Corda kartki
Per Corda kartki Per Corda kartki
Per Corda kartki Per Corda kartki
Per Corda kartki Per Corda kartki
 
LGD

JUŻ MAMY WSTĘPNE WYNIKI WYBORU WNIOSKÓW O POWIERZENIE GRANTU W NABORZE 1/2018/G KULTURA GÓR „ŻYWIECKIEGO RAJU”

Miło nam poinformować, że FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” znalazła się na liście wniosków o powierzenie grantów zgodnych z LSR, wybranymi do dofinansowania przez Radę Stowarzyszenia – Lokalną Grupę Działania „Żywiecki Raj” za ZADANIE: „NASZA MAŁA OJCZYZNA, NASZ DOM – DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE I ZDROWE POZNAJĄ KULTURĘ ŻYWIECCZYZNY ORAZ GÓRALSKIE ZWYCZAJE I SMAKI NASZEGO REGIONU”, objęte wnioskiem o powierzenie grantu w ramach Projektu Grantowego pt: Kultura gór „Żywieckiego Raju” (poddziałanie 19.2 „Wsparcie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020) i otrzymała dotację w kwocie 21,700zł.

 

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ - DAR I ZADANIA

W miniony weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w dość nietypowym dla naszych działań wydarzeniu. Inicjatywa i potrzeba zrodziła się u rodziców i opiekunów naszych podopiecznych. Dzięki temu pomysłowi wzięliśmy udział w rekolekcjach wielkopostnych dla opiekunów osób niepełnosprawnych połączonych ze spotkaniem integracyjnym naszych podopiecznych i miłym, wspólnie spędzonym czasem. Znowu była okazja do lepszego poznania się, wspólnego przeżywania i przygotowania liturgii, wielu rozmów przy wspólnym stole... Mamy nadzieję, że wszyscy pełni nowych sił będziemy z uśmiechem podejmować codzienne obowiązki i wyzwania życia. Oczywiście dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, a w szczególności:

 • o. Waldemarowi za wygłoszone konferencje i nieustający uśmiech
 • ks. Włodzimierzowi za zaangażowanie w organizację pobytu
 • ks. Andrzejowi za pomoc duszpasterską
 • Łukaszowi oraz Marcie Grzywacz za "słodką" opiekę lekarską
 • Tomaszowi Szoda za bezinteresowną pomoc i poświęcony czas
 • Ani i Mariuszowi za wspaniały dar nowożeńców na zorganizowanie pobytu naszym podopiecznym

Oczywiście w razie potrzeb również taką formą działalności Fundacja jest zainteresowana, więc pozostajemy otwarci na przyszłość.

Per Corda rekolekcje Per Corda rekolekcje
Per Corda rekolekcje Per Corda rekolekcje
Per Corda rekolekcje Per Corda rekolekcje
Per Corda rekolekcje Per Corda rekolekcje
 
pięknie dziękujemy
 

SYSTEMATYCZNE ZAJĘCIA Z ZAKRESU INDYWIDUALNEJ REHABILITACJI RUCHOWEJ

Głównym celem usprawniania ruchowego, jakie zakłada fundacja podczas realizowanej REHABILITACJI, to przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej dziecka połączonego z stymulacją sensoryczną dostosowaną do potrzeby indywidualnej, poprzez wprowadzanie elementów terapii SI w tok zajęć prowadzonych z rehabilitacji.

Prowadzone ćwiczenia przyczyniają się do zwiększenia ruchomości w stawach, czy zwiększenia siły mięśniowej podnosząc tym samym lepszą funkcjonalność organizmu jako całości. Prowadzone systematycznie ćwiczenia rehabilitacyjne zakładają także stymulacje układów sensorycznych, które u danego dziecka są zaburzone. Stymulacja dziecka w zakresie SI jest procesem długotrwałym i musi być prowadzona systematycznie. Odpowiednio dobrane formy terapii przyniosą nam założone efekty tj:

 • poprawią samoocenę i wiarę w siebie u dziecka,
 • poprawią koordynację, równowagę i motorykę dużą a także małą dziecka,
 • zwiększą zaangażowanie dziecka w podejmowanie nowych, trudniejszych zadań,
 • poprawią koncentrację i skuteczność wykonywanych poleceń,
 • zmniejszenie wrażliwości dotykowej oraz objawów nadpobudliwości psychoruchowej – dziecko jest w stanie kontrolować swoje reakcje na otoczenie.

GŁÓWNE CELE I ZADANIA USPRAWNIANIA RUCHOWEGO:

 1. Poprawa ogólnej sprawności motorycznej
 2. Wzmocnienie siły mięśniowej.
 3. Eliminowanie ograniczeń w stawach.
 4. Zmniejszenie.
 5. Poprawa krążenia.
 6. Zwiększenie pojemności życiowej płuc.
 7. Dostarczanie prawidłowych wzorców psychomotorycznych w tym budowanie i uzyskanie wzorca prawidłowej postawy i prawidłowego przenoszenia ciężaru ciała.
 8. Stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowej oraz wzrokowo- ruchowo- czuciowej.
 9. Odczuwanie własnego ciała.
 10. Wiary we własne siły.
 11. Umacnianie poczucia godności.

KRÓTKA FOTORELACJA Z PROWADZONEJ, INDYWIDUALNEJ REHABILITACJI RUCHOWEJ

Per Corda zajecia Per Corda zajecia
Per Corda zajecia Per Corda zajecia
Per Corda zajecia Per Corda zajecia
 
pięknie dziękujemy
 

Fundacja Pomocy Dzieciom Per Corda

FUNDACJA "PER CORDA" podarowała kolorowe bajki, rymowanki, ilustrowane słowniki, albumy i encyklopedie oraz książki kulinarne uczestnikom Klubu Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła" w Radziechowach. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Per Corda darowizna Per Corda darowizna
 

PODZIĘKOWANIE

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI "PER CORDA" pragnie jeszcze raz, gorąco podziękować wszystkim rodzicom z KLUBU SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" w Radziechowach za przepiękne kwiaty, wręczone podczas uroczystości otwarcia pierwszego na Żywiecczyźnie KLUBU dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim.

pięknie dziękujemy
 

SPOTKANIE KOLĘDOWE

Dnia 27.01.2018r - na zakończenie okresu świątecznego - fundacja PER CORDA zorganizowała spotkanie kolędowe przy wspólnym "słodkim" stole w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach.

Mieliśmy okazję znowu poczuć się jak jedna wielka rodzina przy nutach tradycyjnych kolęd śpiewanych przez naszych podopiecznych. Spotkanie to jednak - na spontaniczne życzenie dzieci - zamieniło się w zabawę karnawałową. Tańcom i śpiewom nie było końca - rozstaliśmy się tylko warunkowo - że następne spotkanie już wkrótce. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i pracownikom GOK za udostępnienie sali, naszym sympatykom za nagłośnienie sali i muzykę, upieczenie ciast i wolontariuszom za obecność i pomoc.

Spotkanie kolędowe 2018 Spotkanie kolendow 2018
Spotkanie kolendow 2018 Spotkanie kolendow 2018
 
Rossmann

WARSZTAT REFLEKSYJNY

Udział przedstawiciela fundacji w kolejnym spotkaniu LGD - warsztat refleksyjny w ramach ewaluacji wewnętrznej LSR przeprowadzony dnia 19 stycznia br.

Warsztat refleeksyjny LGD ŻYWIECKI RAJ Warsztat refleeksyjny LGD ŻYWIECKI RAJ
Warsztat refleeksyjny LGD ŻYWIECKI RAJ Warsztat refleeksyjny LGD ŻYWIECKI RAJ
 
Kolędowanie 2018
 

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Styczeń to czas kolędowania, odwiedzania znajomych i przyjaciół, ale też czas podsumowań. Dnia 11 stycznia br. odbyło się w Anielskiej Cafe Spotkanie Noworoczne pracowników Fundacji, Zarządu i Rady Fundatorów. Na początku spotkania Zarząd Fundacji złożył życzenia noworoczne.

„Życzymy Wam dużo cierpliwości, wytrwałości i wiele radości z podejmowanych działań. Połączyła Nas razem fundacja PER CORDA, dlatego tym bardziej życzymy zadowolenia i satysfakcji z tego co wspólnie robimy dla dobra dzieci specjalnej troski. I jak najmniej smutku, chociaż jak wiemy wpisany jest niekiedy w scenariusz naszego życia. Ale mimo to, aby było go jak najmniej. A w życiu prywatnym spełnienia najskrytszych marzeń, pomyślności i realizacji założonych celów. Życzymy Wam, aby ta wędrówka przez 365 dni Nowego Roku przyniosła uśmiech – niech każdy dzień, tydzień, miesiąc będzie wyjątkowy, serdeczny i dobry. Niech moc, radość i uśmiech dzieciaków będzie zawsze z Wami”.

Następnie dokonaliśmy podsumowania minionego roku. Weszliśmy razem w kolejny Nowy Rok 2018 z zapałem do pracy i nowymi pomysłami. Jak zwykle ze strony pana Jacka uroczystość dla nas została pięknie i perfekcyjnie przygotowana, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 
Rossmann

SPOTKANIE INFORMACYJNE

19 grudnia 2017 r. o godzinie 16:00 w Łodygowickim Zamku na zaproszenie Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”, przedstawiciele fundacji „PER CORDA” wzięli udział w pierwszym, informacyjnym spotkaniu Projekt grantowy: Kultura gór „Żywieckiego Raju” czyli jak zdobyć granty na działania związane z kulturą na Żywiecczyźnie.

SPOTKANIE INFORMACYJNE LGD ŻYWIECKI RAJ SPOTKANIE INFORMACYJNE LGD ŻYWIECKI RAJ
 
Rossmann

PODSUMOWANIE AKCJI WSPARCIA PRZEZ FIRMĘ ROSSMANN

Dnia 7 grudnia br. przedstawiciele fundacji „PER CORDA” odwiedzili HOSPICJUM SOSNOWIECKIE im. św. Tomasza Apostoła, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez firmę ROSSMANN na uroczyste podsumowanie AKCJI WSPARCIA dla organizacji działających charytatywnie w regionie śląskim. Czujemy się ogromnie zaszczyceni i wyróżnieni, ponieważ PER CORDA znalazła się na liście 15 organizacji pozarządowych w woj. śląskim, wybranych przez sieć drogerii ROSSMANN. Wiosną, gdy do drzwi fundacji zapukała pani Aleksandra - przedstawicielka firmy Rossmann, od razu byliśmy niezmiernie wdzięczni i zarazem bardzo szczęśliwi. Na dodatek p. Ola zapewniła "że to musi się udać" i oczywiście miała rację - dzisiaj stwierdzamy, że była to przepiękna inicjatywa, która przerosła nasze oczekiwania, a może nawet marzenia. Do inicjatorów i pomysłodawców tej akcji raz jeszcze kierujemy słowa ogromnej wdzięczności, a wśród nich chcemy wymienić:

 • przede wszystkim Panią Aleksandrę Socha
 • Zarząd i wszystkie osoby kierujące
 • kierowników, koordynatorów, menadżerów, pracowników sieci drogerii Rossmann, w których była prowadzona akcja dla naszej FUNDACJI w tym w szczególności:
  • p. Agnieszkę Nikiel wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul. 11 Listopada 10
  • p. Agnieszkę Bożek wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul. Mostowej 5
  • p. Annę Rozwód wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul. Cyniarskiej 4 i 6
  • p. Agatę Krzyżowską wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul. Michałowicza 12
  • p. Joannę Rychter wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul.Kolistej 23
  • p. Marzenę Fajkis wraz z współpracownikami z drogerii w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 180
  • p. Joannę Sander wraz z współpracownikami z drogerii w Żywcu przy ul. Świętokrzyskiej 40b
 • wszystkich klientów, którzy ściągnęli aplikację i wsparli przez naszą organizację rodziny dotknięte niepełnosprawnością, a co za tym idzie - specjalnymi potrzebami.

Darowizna w postaci produktów trafiła do podopiecznych i ich rodzin zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Dzięki ROSSMANOWI fundacja mogła także w tym roku przygotować paczki dla dzieci i młodzieży z okazji Mikołajek. Ponadto wsparliśmy Klub w Radziechowach, który już wkrótce rozpocznie działalność dzięki Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej i obejmie dzienną opieką osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Podsumowując - wszyscy uczestniczący w tej akcji są poruszeni jej powodzeniem, trudno tylko ustalić czy większe szczęście przyniosła ona Obdarowanym czy Darczyńcom. Widzieliśmy na własne oczy wzruszenie a nawet łzy szczęścia pracowników firmy Rossmann, a z drugiej strony wdzięczności od opiekunów naszych podopiecznych nie było końca...

Z największą przyjemnością odwiedziliśmy wszystkie sklepy, które pracowały na ten sukces i bardzo chcielibyśmy, aby uśmiech pracowników Rossmanna zaraził wszystkich i rozprzestrzenił się wszędzie.

„ZA WSPÓŁPRACĘ Z NAMI I OKAZANE WIELKIE SERCE
CHYLIMY GŁOWY W OGROMNEJ PODZIĘCE”
DZIĘKUJEMY !

ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
ROSSMANEMM FINAŁ ROSSMANEMM FINAŁ
 
PerCorda kartki świąteczne
 
Rossmann

PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM

Dnia 24 listopada2017r. FUNDACJA „PER CORDA” odebrała od sieci Drogerii ROSSMANN dostawę produktów w ramach zawartej umowy darowizny. Otrzymaliśmy szeroki asortyment produktów, dzięki którym mogliśmy wesprzeć naszych podopiecznych zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami. W związku z tym FUNDACJA miała pracowity weekend, aby posegregować przekazane produkty zgodnie z przygotowanym wcześniej zapotrzebowaniem.

PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM
PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM
PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM
PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM PRACOWITY WEEKEND Z ROSSMANEMM
 

MIKOŁAJKI 2017 Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W ŁODYGOWICACH

PerCorda kartki świąteczne

„ A MIKOŁAJ PĘDZI, A MIKOŁAJ GNA,
OD DOMU DO DOMU, CIĘŻKĄ PRACĘ MA...”

Mimo, że śnieg roztopił się i tras saneczkarskich u nas jak na lekarstwo, to PRZYJECHAŁ do nas!!!

…ale zacznijmy od początku: Pani dyrektor GOK-u Renta Talik zaprosiła podopiecznych naszej Fundacji na przedstawienie Teatru Pracownia Kwadryga o Hani, jej gąsce i chytrym lisku. Kiedy udało nam się pomóc Hani i niedźwiadkowi w uratowaniu gąski, a lisa przepędzić „tam, gdzie pieprz rośnie”, usłyszeliśmy dźwięk dzwoneczka. To nadchodził ON – ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!! Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach podawali Świętemu prezenty, a on ściskał każdego wyczytanego podopiecznego Fundacji i razem pozowali do zdjęcia. Zastanawiacie się co było w paczkach? Uchylę rąbka tajemnicy: kosmetyki, deserki i soczki dzięki FIRMIE ROSSMANN, słodycze zebrane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach oraz książki – dar Fundacji. Tak zrobiło się świątecznie, że wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.

Następnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i działaczy Fundacji. Święty Mikołaj pojechał dalej, ale obiecał nam, że nie zapomni o nas w przyszłym roku.

Mikołajki 2017 Mikołajki 2017
Mikołajki 2017 Mikołajki 2017
Mikołajki 2017 Mikołajki 2017
Mikołajki 2017 Mikołajki 2017
Mikołajki 2017 Mikołajki 2017
 
PerCorda kartki świąteczne
 

ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ!

Fundacja „PER CORDA” z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA przesyła swoim bliskim osobom, Darczyńcom, instytucjom, organizacjom świąteczne życzenia w formie symbolicznych kartek. To już na stałe wpisało się w tradycję Fundacji. Co roku Zarząd Fundacji oraz Rada Fundatorów spotyka się w okresie przedświątecznym, aby własnoręcznie wykonać i przygotować kartki świąteczne. Nie mogłoby być inaczej! To piękny, polski zwyczaj, który Fundacja stara się podtrzymywać. Do Fundacji również trafiają życzenia w tradycyjnej formie. Wszystkie kartki „PER CORDA” skrzętnie zostawia i przechowuje, by przy okazji następnych świąt odwzajemnić życzenia.

ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ! ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ!
ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ! ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ!
ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ! ODLICZANIE DO ŚWIĄT CZAS ZACZĄĆ!

...końcowy efekt :)

PerCorda kartki świąteczne
 

INDYWIDUALNA REHABILITACJA RUCHOWA

Fundacja „PER CORDA” w roku szkolnym 2017/2018 kontynuuje zajęcia z zakresu REHABILITACJI RUCHOWEJ. Zajęciami zostały objęte dzieci, które aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach rehabilitacyjnych w poprzednim roku szkolnym. Ćwiczenia prowadzone są po zajęciach edukacyjnych na terenie szkoły specjalnej w Łodygowicach. Na rehabilitację dzieci, Fundacja przeznaczyła około 15 godzin, każdego miesiąca. Ćwiczenia rehabilitacyjne prowadzi z dziećmi specjalista fizjoterapii co w roku ubiegłym.

INDYWIDUALNA REHABILITACJA RUCHOWA INDYWIDUALNA REHABILITACJA RUCHOWA
INDYWIDUALNA REHABILITACJA RUCHOWA INDYWIDUALNA REHABILITACJA RUCHOWA
 

PODSUMOWANIE NAKRĘCONEJ AKCJI

FUNDACJA „PER CORDA” w październiku br. podsumowała i zarazem zakończyła akcję „Nakręć się na pomaganie i zbieraj zakrętki z FUNDACJĄ „PER CORDA”. Wszystkie zebrane zakrętki, które dostarczano do Fundacji zostały w całości przekazane na kontynuacje leczenia małej LENKI CHOLEWA. W imieniu LENKI i jej rodziców z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się z nami do akcji a LENCE życzymy wytrwałości i powodzenia w dalszym leczeniu.

Podsumowując w/w AKCJĘ chcieliśmy w szczególności raz jeszcze podziękować:

 • Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach – Górnych,
 • Pani Katechetce Beacie Winiarskiej za systematyczne przekazywanie zakrętek do siedziby Fundacji,
 • Wszystkim indywidualnym rodzinom i osobom,
 • Rodzicom, uczniom oraz pracownikom szkoły specjalnej w Łodygowicach.

W IMIENIU MAŁEJ LENKI
DZIĘKUJEMY!!!

Nakręcona Akcja Per Corda Nakręcona Akcja Per Corda
 
Per Corda w Dream Park

INTEGRACYJNA WYCIECZKA
DO PARKU ROZRYWKI I EDUKACJI

FUNDACJA „PER CORDA” zrealizowała i zakończyła kolejny projekt dofinansowany przez Urząd Gminy Łodygowice w ramach realizacji zadania publicznego 2017 pt: „INTEGRACJA – ABYŚMY W SPOŁECZEŃSTWIE BYLI RAZEM”. Ostatnim zadaniem projektu było zorganizowanie przez Fundację INTEGRACYJNEJ WYCIECZKI do PARKU ROZRYWKI I EDUKACJI znajdującego się w Ochabach Wielkich. Park rozrywki i edukacji mamy nadzieję, że z całą pewnością zagwarantował doskonałą zabawę naszym podopiecznym i nie tylko. Dream Park to pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce, który łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu – Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji parku było obejrzenie 2 filmów w kinie 3D.

W trosce o dobre samopoczucie wszystkich odwiedzających park zapewnia mnóstwo atrakcji. Z pewnością każdy z naszych podopiecznych znalazł coś dla siebie. Jak zawsze w czasie wycieczki mogliśmy liczyć na pomoc Wolontariuszy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łodygowicach.

KRÓTKA FOTORELACJA

Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
 

PIĘKNY GEST SKIEROWANY W STRONĘ
FUNDACJI „PER CORDA”

Kochani przypominamy i zarazem zachęcamy do akcji prowadzonej w drogeriach ROSSMANN. Sieć drogerii ROSSMANN wspiera organizacje pozarządowe - charytatywne i miło nam poinformować, że w tym także FUNDACJĘ „PER CORDA”. Akcja potrwa jeszcze tylko do dnia 31.10.2017r.

ZA KAŻDY GEST SKIEROWANY W STRONĘ FUNDACJI W IMIENIU WSZYSTKICH DZIECIAKÓW SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

ROSSMANN
 
Zamiast kwiatów na ślub

Kolejna para małżeńska w dniu swojego ślubu 23 września 2017r. w kościele pw. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach skierowała piękny gest w stronę FUNDACJI PER CORDA, ogłaszając zbiórkę publiczną pt: „DAR ANI I MARIUSZA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI”. Podczas ślubu zebrano kwotę 1592,51zł, która w całości została przekazana Fundacji. W najbliższym czasie wspólnie z nowożeńcami podejmiemy decyzję na co przeznaczyć zebrane środki tak, aby uśmiech naszych dzieciaków pozostał długo na ich twarzach.

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy najpiękniej jak potrafimy za ten piękny dzień a małżonkom jeszcze raz składamy:

SPEŁNIENIA PIĘKNYCH MARZEŃ, SZCZĘŚCIA I RADOŚCI, CODZIENNEGO USMIECHU ORAZ MIŁOŚCI, MIŁOŚCI, MIŁOŚCI…

Zarząd oraz podopieczni FUNDACJI „PER CORDA”

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU TVP REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA

TVP REKLAMA DZIECIOM 2015

„GDZIE SĄ DZIECI – TAM OTWIERA SIĘ NIEBO”

To motto towarzyszyło nam podczas sobotniej uroczystości, która miała miejsce 10 czerwca br. kiedy spotkaliśmy się z podopiecznymi Fundacji w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach. Tym razem INTEGRACYJNE SPOTKANIE z okazji Dnia Dziecka odbyło się w ramach realizacji naszego kolejnego projektu pt.:„POTRAFIĘ – REHABILITACJA I INTEGRACJA PODSTAWA W CODZIENNOŚCI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH” dofinansowanego przez DAROWIZNĘ TVP – AKCJA CHARYTATYWNA REKLAMA DZIECIOM 2015. Wysłuchaliśmy bajkę „O niegrzecznym kocie Auguście” w wykonaniu Młodzieżowego Uniwersytetu Aktywności działającego w gminie Łodygowice. Bajka przypomniała nam, że najważniejsze to być sobą i mówić prawdę, choć czasem kłamstwo wydaje nam się atrakcyjniejsze. Dzień Dziecka nie może obejść się bez słodkości, dlatego dla naszych zaproszonych gości przygotowaliśmy słodki bufet. Wszystko dzięki uczniom klasy II A Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach, którzy w ramach gimnazjalnego projektu zorganizowali zbiórkę publiczną zarejestrowaną w Ministerstwie Cyfryzacji Nr: 2017/1672/OR nt.: „TYLE MAM, ILE DAM – MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA DLA SWOICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH KOLEGÓW” i przekazali FUNDACJI „PER CORDA” na zakup słodkiego poczęstunku, całość pozyskanej kwoty 208,70zł. Czerwiec to miesiąc obfitujący w truskawki, dlatego przygotowaliśmy dla dzieciaków i ich rodziców truskawkowy deser.

I na zakończenie wisienką na torcie dla naszych podopiecznych, okazał się przygotowany przez Zarząd i Radę fundatorów symboliczny upominek. Mamy nadzieję, że wspomnieniami będziecie z Fundacją, delektując się kawką w podarowanej filiżance.

I JAK ZAWSZE, WIELKIE PODZIĘKOWANIA TYM RAZEM KIERUJEMY DO:
 • TVP AKCJA CHARYTATYWNA REKLAMA DZIECIOM 2015,
 • Dyrekcji i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach,
 • Młodzieżowego Uniwersytetu Aktywności, a w szczególności dziękujemy panu Łukaszowi Ecimowicz oraz Agacie Bieniek,
 • Uczniów klasy II A gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach,
 • Chłopaków z obsługi muzycznej,
 • Darczyńcy za przekazane upominki.

BO NAJPIĘKNIEJSZY JEST UŚMIECH SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA

REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
 
Wakacje 2017 PerCorda
 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU TVP REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA

TVP REKLAMA DZIECIOM 2015

„GDZIE SĄ DZIECI – TAM OTWIERA SIĘ NIEBO”

To motto towarzyszyło nam podczas sobotniej uroczystości, która miała miejsce 10 czerwca br. kiedy spotkaliśmy się z podopiecznymi Fundacji w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach. Tym razem INTEGRACYJNE SPOTKANIE z okazji Dnia Dziecka odbyło się w ramach realizacji naszego kolejnego projektu pt.:„POTRAFIĘ – REHABILITACJA I INTEGRACJA PODSTAWA W CODZIENNOŚCI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH” dofinansowanego przez DAROWIZNĘ TVP – AKCJA CHARYTATYWNA REKLAMA DZIECIOM 2015. Wysłuchaliśmy bajkę „O niegrzecznym kocie Auguście” w wykonaniu Młodzieżowego Uniwersytetu Aktywności działającego w gminie Łodygowice. Bajka przypomniała nam, że najważniejsze to być sobą i mówić prawdę, choć czasem kłamstwo wydaje nam się atrakcyjniejsze. Dzień Dziecka nie może obejść się bez słodkości, dlatego dla naszych zaproszonych gości przygotowaliśmy słodki bufet. Wszystko dzięki uczniom klasy II A Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach, którzy w ramach gimnazjalnego projektu zorganizowali zbiórkę publiczną zarejestrowaną w Ministerstwie Cyfryzacji Nr: 2017/1672/OR nt.: „TYLE MAM, ILE DAM – MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA DLA SWOICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH KOLEGÓW” i przekazali FUNDACJI „PER CORDA” na zakup słodkiego poczęstunku, całość pozyskanej kwoty 208,70zł. Czerwiec to miesiąc obfitujący w truskawki, dlatego przygotowaliśmy dla dzieciaków i ich rodziców truskawkowy deser.

I na zakończenie wisienką na torcie dla naszych podopiecznych, okazał się przygotowany przez Zarząd i Radę fundatorów symboliczny upominek. Mamy nadzieję, że wspomnieniami będziecie z Fundacją, delektując się kawką w podarowanej filiżance.

I JAK ZAWSZE, WIELKIE PODZIĘKOWANIA TYM RAZEM KIERUJEMY DO:
 • TVP AKCJA CHARYTATYWNA REKLAMA DZIECIOM 2015,
 • Dyrekcji i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach,
 • Młodzieżowego Uniwersytetu Aktywności, a w szczególności dziękujemy panu Łukaszowi Ecimowicz oraz Agacie Bieniek,
 • Uczniów klasy II A gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach,
 • Chłopaków z obsługi muzycznej,
 • Darczyńcy za przekazane upominki.

BO NAJPIĘKNIEJSZY JEST UŚMIECH SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA

REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
REKLAMA DZIECIOM 2015 Z OKAZJI DNIA DZIECKA
 
Potrafię – rehabilitacja i integracja podstawą w codzienności dzieci niepełnosprawnych
 
Caritas & Per Corda

Najdrożsi,

Serdecznie zapraszamy na II Diecezjalną Pielgrzymką Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła).

W tym roku przypada ono w dniu 5 czerwca br.

W programie pielgrzymki:
 • godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania (osobom na wózkach inwalidzkich księża umożliwią przystąpienie do spowiedzi również poza konfesjonałem)
 • godz. 14.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla.

Po Mszy świętej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Po błogosławieństwie koncert uwielbieniowy i ok. godz. 16.00 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

W zeszłym roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 500 osób z różnych parafii w Diecezji. Mszą św. sprawował ks. bp Piotr Greger, który pobłogosławił również chorych Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. pielgrzymi mogli wypocząć i posilić się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy bazylice.

Zależy nam na Waszej obecności.
Zapraszamy!


Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej
Biuro i magazyn:
ul. Okrzei 2 (budynek Lenko), 43-300 Bielsko-Biała
Siedziba:
ul. Żeromskiego 5A, 43-300 Bielsko-Biała

tel.: 734 176 648
mail: caritas@bielsko.opoka.org.pl; biuro@caritas.bielsko.pl
www.caritas.bielsko.pl

Pozdrawiam,
Urszula Sołtysik

II Diecezjalną Pielgrzymką Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie II Diecezjalną Pielgrzymką Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie
 

RAJD NA MAGURKĘ WILKOWICKĄ 20.05.2017r.

Tym razem Fundacja PER CORDA w ramach realizacji zadania publicznego 2017 Gminy Łodygowice nt. "INTEGRACJA - ABYŚMY W SPOŁECZEŃSTWIE BYLI RAZEM" zaprosiła swoich podopiecznych wraz z rodzicami na szlak Beskidu Małego.

Magurka Wilkowicka okazała się do zdobycia !!!

Punktualnie o godz.10:00 liczna grupa dzieci ich rodziców, opiekunów i wolontariuszy ruszyła na szlak. Wszyscy razem pokonaliśmy tę drogę. Dzięki mocnej grupie uczniów z SMS REKORD– sportowców wraz z trenerem, niemożliwe do zdobycia 909 m n.p.m. okazało się możliwe nawet dla dzieciaków, które na co dzień mają problemy z poruszaniem się. Chłopcy podzielili się nie tylko swoimi umiejętnościami, kondycją, ale przede wszystkim swoim uśmiechem i sercem. Podopieczni fundacji również odpowiadali roześmianymi buziami mimo trudu i wysiłku wkładanego w dojście do celu. W drodze mieliśmy okazję doświadczyć charakterystycznej dla gór zmiany pogody. Ruszając cieszyliśmy się słoneczkiem, a im wyżej, tym trudniej było się zobaczyć w otaczających nas chmurach.

Na szczycie pomimo gęstej mgły przy ognisku śpiewom, pląsom, zabawom i konkurencjom sportowym nie było końca… Radość wspólnie przeżytych chwil zostanie w nas na długo…

Wielkie serce i wyrazy wdzięczności przekazujemy:

 • sponsorom - Państwu Hańderek oraz Piekarni Góra za chleb i kiełbasę,
 • trenerowi i chłopakom z SMS Rekord oraz innym wolontariuszom za pomoc i wspólnie spędzony czas,
 • kierowcom - p. Olkowi oraz p. Wiesławowi za to, że zawsze można na nich liczyć,
 • gospodarzom schroniska na Magurce za gościnę,
 • podopiecznym fundacji i ich rodzicom – BEZ WAS NIE MA NAS.

RAZEM Z SERCA MOŻEMY WIĘCEJ
Do zobaczenia na szlaku.

PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
PerCorda na szlaku PerCorda na szlaku
 
SIEĆ DROGERII ROSSMANN WSPIERA ORGANIZACJE DOBROCZYNNE I POMAGA FUNDACJI „PER CORDA

SIEĆ DROGERII ROSSMANN WSPIERA ORGANIZACJE DOBROCZYNNE I POMAGA FUNDACJI „PER CORDA”

Instalując i używając aplikację Klubu Rossmann podczas zakupów w drogeriach ROSSMANN, możesz wspierać lokalne organizacje charytatywne, w tym m.in. FUNDACJĘ PER CORDA z Łodygowic. O tym, którym instytucjom pomóc, zdecydowali pracownicy drogerii. To oni najlepiej wiedzą co się dzieje w ich najbliższym sąsiedztwie, a także kto potrzebuje wsparcia w swojej codziennej działalności.

Akcja gromadzenia środków trwa od 10.04 do 31.10.2017 r. Szczegółowe informacje, w tym zasady obliczania wartości darowizn zostały określone w regulaminie programu Klub Rossmann dostępnym na stronie: www.rossmann.pl/regulamin

Fundację PER CORDA wspierają następujące sklepy:

 • Bielsko-Biała 11-go Listopada 10
 • Bielsko-Biała Mostowa 5
 • Bielsko-Biała Cyniarska 4 i 6
 • Bielsko-Biała Michałowicza 12
 • Bielsko-Biała Kolista 23
 • Bielsko-Biała Warszawska 180
 • Żywiec Świętokrzyska 40 b


Fundacja Pomocy Dzieciom Per Corda

W imieniu Zarządu oraz podopiecznych FUNDACJI PER CORDA zachęcamy do ściągania aplikacji Klubu Rossmann oraz zakupów w ww. drogeriach – za każdy gest serdecznie dziękujemy.

 

W GÓRY Z FUNDACJĄ
PER CORDA

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”
⁄ Ojciec Św. Jan Paweł II ⁄

Gmina Łodygowice

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „PER CORDA”
w ramach realizacji Zadania Publicznego 2017 GMINY ŁODYGOWICE

nt.: „INTEGRACJA – ABYŚMY W SPOŁECZEŃSTWIE BYLI RAZEM” organizuje dla podopiecznych fundacji w dniu 20 maja br., integracyjne spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego REKORD i wyjście na szczyt Beskidu Małego-MAGURKĘ WILKOWICKĄ

W trakcie spotkania planujemy:

 • Wspólne wyjście lub wyjazd na MAGURKĘ
 • Spotkanie przy Schronisku PTTK na Magurce Wilkowickiej
 • Poczęstunek - pieczona kiełbasa z ogniska
 • konkurencje sportowe na świeżym powietrzu

W GÓRY Z FUNDACJĄ PER CORDA

Dla podopiecznych fundacji wyjście w góry jest BEZPŁATNE!

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 10.05.2017r.
pod numerem telefonu:
507 087 222, 660 410 654

 

ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

„… bo zmartwychwstał samowładnie,
jak przepowiedział dokładnie, Alleluja, Alleluja ...”

WIELKANOC 2017
 

W OCZEKIWANIU NA CUDOWNE ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

Świętom towarzyszy tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Wysyłanie kartek to nie tylko piękny zwyczaj, miły gest. To także szansa, aby pokazać swoje zaangażowanie i szacunek wobec darczyńców, przyjaciół czy też sympatyków FUNDACJI „PER CORDA”.

Wykonanie własnoręcznie kartek świątecznych przez Zarząd oraz Radę Fundatorów, stało się piękną tradycją Fundacji i cieszymy się z faktu, że możemy nimi obdarować darczyńców i przyjaciół Fundacji „PER CORDA”.

Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU PRZEZ GMINĘ ŁODYGOWICE

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” złożyła ofertę w ramach konkursu na realizację Zadania Publicznego 2017 w zakresie rodzaju zadania DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – ORGANIZACJA INTEGRACYJNYCH ZAJĘĆ i otrzymała dotację w kwocie 2 000 tys. złotych.

Projekt zatytułowany „INTEGRACJA – ABYŚMY W SPOŁECZEŃSTWIE BYLI RAZEM” będzie realizowany od 01 maja 2017r. do 31 października 2017r.

W projekcie będą uczestniczyć dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz Wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach, którzy już od dłuższego czasu współpracują z Fundacją „PER CORDA” i są mieszkańcami gminy Łodygowice.

 

PODSUMOWANIE AKCJI „SZLACHETNA PACZKA"

Szlachetna Paczka

„WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU,
ANIŻELI W BRANIU..."

FUNDACJA „PER CORDA" informuje, że w ramach realizacji "SZLACHETNEJ PACZKI" ogólnopolskiego programu organizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA spośród kilku wskazanych przez Fundację rodzin, trzy rodziny otrzymały wsparcie i pomoc. W imieniu Fundacji oraz rodzin DZIĘKUJEMY z całego serca wolontariuszom akcji „SZLACHETNA PACZKA" a w szczególności jak zawsze podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Kajzer, Koordynatorki rejonu Łodygowice, która już od dłuższego czasu bardzo aktywnie współpracuje z Zarządem Fundacji „PER CORDA" w ramach w/w akcji.

Cieszymy się niezmiernie, że nasza FUNDACJA może zawsze polegać na WOLONTARIUSZACH „SZLACHETNEJ PACZKI" i może skutecznie łączyć dobre chęci Wolontariuszy z tymi, którzy są w potrzebie, wielokrotnie potrzebują wsparcia i pomocy.

 

Szanowni Państwo,

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na Dni Skupienia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych. Spotkanie odbędzie się w dniach od 24 do 26 marca br. w Ośrodku Caritas w Istebnej Andziałówce (dawny Ośrodek „Słoneczniki O. Pio”).

Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Pal - lekarz, psycholog, ceniony rekolekcjonista.

Koszt: 120 zł brutto (osoba). Cena obejmuje: 2 noclegi, wyżywienie (2 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje), koszt materiałów.

Zgłoszenia: do 20 marca (poniedziałek) drogą mailową: caritas@bielsko.opoka.org.pl, tel. w sprawie pytań: 734 176 648 (Biuro Caritas).

Z poważaniem
ks. Robert Kasprowski
Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

 

NAKRĘCONA AKCJA
„Nakręć się na pomaganie i zbieraj zakrętki z FUNDACJĄ „PER CORDA”

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy w zbieraniu plastikowych zakrętek.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się z nami do akcji w zbieraniu zakrętek i dostarczają do siedziby fundacji.

W szczególności podziękowania kierujemy do:
 • Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach – Górnych a także Katechetce pani Beacie Winiarskiej, która osobiście przekazuje systematycznie zakrętki do siedziby Fundacji,
 • Indywidualnych rodzin i osób,
 • Rodziców, uczniów i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach.

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!!! 

Żywiec dnia 2017-02-24

PCPR/PFRON/AS/4112/1/2017


Stowarzyszenia i Fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Żywieckiego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu informuje, że rozpoczyna w 2017 roku realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych i finansowany jest ze środków PFRON.

Struktura programu przedstawia się następująco:
moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych;
moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej ( studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe.

Na stronie internetowej PCPR w Żywcu w zakładce “Pomoc osobom Niepełnosprawnym” znajdują się szczegółowe informacje na temat programu oraz termin naboru wniosków w ramach modułu II. Termin naboru wniosków w ramach modułu I będzie ogłoszony w terminie późniejszym, o czym poinformujemy odrębnym pismem.

Osoby zainteresowane programem prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu ul. Ks. Pr. St. Słonki 24 tel. (33) 8619419 lub 8619336.

Z poważaniem Monika Cebrat
Kierownik PCPR w Żywcu


 
Reklama Dzieciom i Per Corda

REALIZACJA PROJEKTU PRZEZ FUNDACJĘ „PER CORDA”
„POTRAFIĘ – REHABILITACJA I INTEGRACJA PODSTAWĄ W CODZIEŃNOŚCI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

FUNDACJA realizuje projekt dofinansowany przez DAROWIZNĘ akcji charytatywnej REKLAMA DZIECIOM 2015. Projekt jest realizowany od 1 września 2016r. do 30 czerwca 2017r. W ramach projektu prowadzimy systematyczne zajęcia z zakresu REHABILITACJI RUCHOWEJ.

REHABILITACJĄ RUCHOWĄ objęliśmy dzieci i młodzież specjalnej troski, które realizują obowiązek szkolny w ZSS w Łodygowicach. Zajęcia z REHABILITACJI mają na celu przygotować osobę do maksymalnego uczestnictwa w życiu, w grupie rówieśniczej oraz rozwijanie czynności dnia codziennego na tyle, na ile pozwala potencjał rehabilitacyjny danego dziecka. Przygotowanie do nabywania umiejętności wykonania zadania odbywa się dzięki stosowanym technikom normalizacji napięcia mięśniowego, wzmacniania i aktywacji mięśni w prawidłowych wzorcach ruchowych a także dzięki technikom stymulującym czucie powierzchniowe i priopriocepcję.

Ponadto w ramach projektu fundacja prowadzi także INDYWIDUALNE ZAJĘCIA Z ZAKRESU REHABILITACJI RUCHOWEJ, jednego z naszych podopiecznych na terenie domu.

Krótka relacja z rehabilitacji Dawida:
Na naszych spotkaniach zajmujemy się głównie zmniejszaniem przykurczy zgięciowych stawów kolanowych obu kończyn dolnych oraz osiągnięciem jak najwyższego z możliwych sposobu poruszania poprzez ćwiczenia na macie oraz z piłką w pozycjach niskich. Jak na ten moment Dawid jest w stanie przejść pewien niewielki dystans w pozycji czworaczej, z niewielką pomocą mamy schodzi z łóżka, natomiast przykurcze stawów kolanowych stopniowo się zmniejszają. Na koniec każdych zajęć zakładam Dawidowi ortezy na kończyny dolne oraz go pionizuję dla poprawy pracy układu krążenia. Zajęcia są prowadzone w miłej atmosferze w obecności mamy.

dawid

Fizjoterapeutka prowadząca REHABILITACJĘ W DOMU PODOPIECZNEGO: Sylwia Krzysztofek

Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
Fizjoterapia Fizjoterapia
 

KOLĘDOWANIA CZAS…
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK Z FUNDACJĄ „PER CORDA”

„…Śpiewajcie i grajcie Mu,
małemu, małemu…”

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskiej tradycji. W ich wielowiekowej spuściźnie przetrwało wiele naszych wartości i uczuć – religijnych, narodowych czy artystycznych. Śpiewane przez pokolenia Polaków w różnych dziejowych chwilach, kojarzy się z ciepłem domu rodzinnego, pokrzepiały i przynosiły nadzieję. Nawet tym, którzy unikają śpiewania, trudno oprzeć się urokowi tych pięknych melodii.

Mimo tego, że święta już dawno za nami, to jeszcze ostatni dzwonek, by pokolędować. W takim świątecznym, kolędniczym nastroju 20 stycznia 2017r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach, odbyło się świąteczne spotkanie Zarządu i Rady Fundatorów FUNDACJI „PER CORDA” z niepełnosprawnymi podopiecznymi fundacji, ich rodzinami, opiekunami i pracownikami fundacji. W trakcie wieczoru śpiewano kolędy i pastorałki.

Najpiękniej śpiewali podopieczni fundacji, którzy byli bardzo zadowoleni, że mogą występować przed licznie zgromadzoną publicznością. Słuchający dziękowali odważnym wokalistom gromkimi brawami. Bardziej znane kolędy śpiewali wszyscy uczestnicy spotkania, tak więc sala Gok-u rozbrzmiewała świątecznymi melodiami. W przerwie był czas na pogawędki oraz poczęstunek przy kawie, herbacie i pysznym, świątecznym, domowym cieście. Obsługą gastronomii zajmowała się zaprzyjaźniona grupa wolontariuszy ZS nr 1 w Łodygowicach. Na zakończenie spotkania podopieczni fundacji otrzymali upominki i piękne życzenia noworoczne. Wieczór kolęd i pastorałek to wspaniała okoliczność, okazja do integracji, rozmowy i bliższego poznania, bo w okresie świątecznym właśnie o to chodzi, by znaleźć czas na spotkanie z drugim człowiekiem i być blisko, a nie obok niego.

Na progu NOWEGO ROKU
życzymy Wam od serca, by każda łza w oku miała smak szczęścia, by nadziei płomienie nie gasły w mroku i każde marzenie spełniło się w Nowym Roku !!!

Zarząd oraz Rada Fundatorów
FUNDACJI „PER CORDA

KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
KOLĘDOWANIA CZAS KOLĘDOWANIA CZAS
 
 
1_procent
 
zaproszenie
 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
 

 

| Powrót do góry strony |

Podaruj nam swój 1% podatku

E-PIT:

Przekaż Twój 1% dla naszego OPP - Program e-pity online do rozliczania PIT 2011

PARTNERZY:

stat4u

Fundacja "Per Corda" posiada pisemne zgody rodziców na rozpowszechnianie wizerunku swoich dzieci

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski
34-381 Radziechowy; ul. Plebańska 1570
tel.: 507-087-222; 660-410-654
email: percorda@op.pl