facebook
Zamiast kwiatów na ślub

AKTUALNOŚCI

KARTKI ŚWIĄTECZNE Z OKAZJI NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WŁASNORĘCZNIE WYKONANE

„Krok po kroku, krok po kroczku,
- Idą ŚWIĘTA,
najpiękniejsze w całym roczku,
Idą ŚWIĘTA…”

BOŻE NARODZENIE to wyjątkowy, nastrojowy czas. To też czas pielęgnowania tradycji. W związku z tym Zarząd oraz Rada Fundatorów FUNDACJI „PER CORDA” własnoręcznie wykonała kartki świąteczne na tę okoliczność. Kartki w okresie przedświątecznym zostały przekazane DARCZYŃCOM, PRZYJACIOŁOM, SYMPATYKOM oraz OSOBOM POMAGAJĄCYM I WSPIERAJĄCYM działalność statutową FUNDACJI „PER CORDA”.

KARTKI ŚWIĄTECZNE KARTKI ŚWIĄTECZNE
KARTKI ŚWIĄTECZNE KARTKI ŚWIĄTECZNE
KARTKI ŚWIĄTECZNE KARTKI ŚWIĄTECZNE
KARTKI ŚWIĄTECZNE KARTKI ŚWIĄTECZNE
 

MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ „PER CORDA”

„Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi.
Święty Dziadek może spełnić…”

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” dobrze wie, że w grudniu Świętego Mikołaja można spotkać wszędzie. Wiedziała również, że 3 grudnia, tego zacnego i długo wyczekiwanego przez dzieciaki gościa, będzie można zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach. Na to sobotnie popołudnie fundacja zaprosiła do GOK-u dzieci i młodzież specjalnej troski oraz ich rodziców.

Dla wielu z nas był to niezapomniany i magiczny dzień, pełen emocji i wzruszeń, a na twarzach podopiecznych i ich rodziców malowały się piękne uśmiechy przepełnione radością.

Zarząd oraz Rada Fundatorów FUNDACJI „PER CORDA” serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Uroczystości Mikołajkowej, za bezinteresowną pomoc i poświęcony czas.

CIESZYMY SIĘ, ŻE WSPÓLNIE SPRAWILIŚMY RADOŚĆ NASZYM PODOPIECZNYM.

MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA MIKOŁAJKI 2016 Z FUNDACJĄ PER CORDA
 

PODZIĘKOWANIE

FUNDACJA „PER CORDA” ślicznie dziękuje CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ a w szczególności Dyrektorowi Caritas ks. Robertowi Kasprowskiemu oraz Wicedyrektorowi Ks. Ignacemu Czader za przekazanie słodyczy i pomoc w organizacji Uroczystości Mikołajkowej dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. Dziękujemy także panu Grzegorzowi za osobiste dostarczenie słodyczy do siedziby Fundacji..

BÓG ZAPŁAĆ!!!
 

INTEGRACYJNE SPOTKANIE PODOPIECZNYCH NA TERENIE OBIEKTU CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W ZARZECZU

W sobotę 22.10.2016r. zaprosiliśmy naszych podopiecznych wraz z rodzicami na kolejne spotkanie integracyjne. Tym razem odbyło się ono w Centrum Integracji Społecznej w Zarzeczu w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Łodygowice w roku 2016.

Ranek był dość chłodny i pochmurny, ale gdy tylko na miejscu spotkania pojawili się zaproszeni goście, to nawet słonko postanowiło wyjść zza chmur i od razu zrobiło się przyjemniej.

W trakcie spotkania przeprowadziliśmy rywalizację zagadkową, dzieci specjalnej troski przy pomocy swych zdrowych kolegów korzystały z mini placu zabaw, a wszystko było przeplatane zabawami rozgrzewająco - ruchowymi. Rodzice w tym czasie mieli możliwość odpocząć przy kawce i ciasteczku. Na wspomnienie ciepłych dni upiekliśmy też na grillu kiełbaski, które po zabawach na świeżym powietrzu wyjątkowo wszystkim smakowały. W efekcie miło i przyjemnie spędziliśmy ten sobotni dzień - uśmiechnięci wracaliśmy do domu.

Serdecznie dziękujemy! wolontariuszom za pomoc oraz spółce ECO TEAM za udostępnienie obiektu.

INTEGRACYJNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE SPOTKANIE
INTEGRACYJNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE SPOTKANIE
INTEGRACYJNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE SPOTKANIE
INTEGRACYJNE SPOTKANIE
 

WSPÓŁPRACA Z WOLONTARIUSZAMI „SZLACHETNEJ PACZKI” - TRADYCYJNIE RUSZYŁA

Szlachetna Paczka

Tradycyjnie już początkiem września br. ruszyła współpraca Wolontariuszy „SZLACHETNEJ PACZKI” z Fundacją „PER CORDA” w ramach ogólnopolskiego programu organizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Fundacja wykazała kilka rodzin do pomocy, które choć są w trudnej sytuacji, starają się prawidłowo funkcjonować. Akcja SZLACHETNEJ PACZKI stała się na dobre tradycją świąteczną Polaków. W akcji możesz pomagać cały rok jako Filantrop, Wolontariusz, Dobroczyńca, a w swojej firmie jako Partner, Inwestor Społeczny. Zachęcamy wszystkich do akcji, a wolontariuszom „SZLACHETNEJ PACZKI” życzymy dużo wytrwałości, cierpliwości i motywacji do podjętych działań.

 

AKCJA ZAKRĘTKI ROZPOCZĘTA!!!

Do FUNDACJI „PER CORDA” już docierają pierwsze zakrętki. Ślicznie dziękujemy uczniom z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Łodygowicach – Górnych.

ZSO

 

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” W ŁODYGOWICACH w ramach realizacji Zadania Publicznego 2016 GMINY ŁODYGOWICE

nt: „DOTKINJ SWOJEJ WYOBRAŹNI I PRZEŻYJ ŚREDNIOWIECZNĄ PRZYGODĘ, ABY WRÓCIĆ DO PRZYGÓD WSPÓŁCZESNYCH”

Organizuje dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Łodygowice INTEGRACYJNE SPOTKANIE na terenie obiektu CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ w Zarzeczu obok Jeziora Żywieckiego

SOBOTA 17 września 2016r. o godzinie 10:00

Dla dzieci niepełnosprawnych spotkanie jest BEZPŁATNE!

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia:14.09.2016r. pod nr tel.: 507-087-222, 660-410-654, Ilość miejsc ograniczona


Plan spotkania:

 • 10:00 - Powitanie uczestników spotkania,
 • 10:15 - Wspólne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,
 • 12:15 - Grillowanie kiełbasek i poczęstunek,
 • 14:00 - Zakończenie spotkania.
 

AKCJA „ZAKRĘTKOWO - POTRAFIĘ POMÓC”, TRWA NADAL!!!

FUNDACJA „PER CORDA” kontynuuje AKCJĘ zbierania plastikowych zakrętek, której jak już wcześniej wspominaliśmy inicjatorami stali się uczniowie z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Łodygowicach – Górnych. Chcemy w ten sposób zebrać fundusze na POMOC, LECZENIE czy też REHABILITACJĘ bądź HIPOTERAPIĘ podopiecznych naszej fundacji.

Jeszcze raz gorąco wszystkich zachęcamy, a w szczególności uczniów innych szkół do szczytnej AKCJI ZBIERANIA ZAKRĘTEK.

Postanowił raz uczeń!!!

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY!

ZARZĄD FUNDACJI „PER CORDA

 
Reklama Dzieciom i Per Corda

REALIZACJA PROJEKTU PRZEZ FUNDACJĘ „PER CORDA” W RAMACH DAROWIZNY AKCJI CHARYTATYWNEJ REKLAMA DZIECIM 2015

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach otrzymała dotację w ramach DAROWIZNY akcji charytatywnej REKLAMA DZIECIOM 2015.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.09.2016r. do 30.06.2017r.

W ramach projektu „POTRAFIĘ - REHABILITACJA I INTEGRACJA PODSTAWĄ W CODZIENNOŚCI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH” będą prowadzone cykliczne i systematyczne zajęcia z zakresu REHABILITACJI RUCHOWEJ oraz zostanie zorganizowane SPOTKANIE INTEGRACYJNE ze zdrowymi kolegami w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach.

Zorganizowanie REHABILITACJI oraz SPOTKANIA INTEGARCYJNEGO ma na celu danie dzieciom niepełnosprawnym perspektywy wzięcia pełnego – na miarę ich indywidualnych możliwości udziału w społeczeństwie, minimalizowanie i korygowanie niekiedy bardzo zaburzonych funkcji.

INTEGRACJA – to nieodzowny element często towarzyszący pracy z dziećmi specjalnej troski. Wszelkie SPOTKANIA INTEGRACYJNE wpływają bardzo korzystnie na rozwój i funkcjonowanie dziecka niepełnosprawnego w społeczeństwie. Jest to też doskonała forma terapii w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Na podstawie kilkuletnich doświadczeń śmiało stwierdzamy, iż INTEGRACJA ma bardzo pozytywny wpływ zarówno na dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne. Pozytywne bodźce czerpią bowiem obie grupy społeczne. INTEGRACJA nie jest wartością tylko dla dzieci niepełnosprawnych. Jest szansą dla nas wszystkich na kształcenie się w warunkach bardziej przychylnych wszechstronnemu rozwojowi osobowości. Natomiast osoby pracujące z GRUPĄ INTEGRACYJNĄ, chociażby ze względu na różnorodność możliwości dzieci będących pod opieką, stają się bardziej twórcze i kreatywne.

„A ZATEM ŚMIAŁO STWIERDZAMY NA PODSTAWIE NASZYCH DOTYCHCZASOWYCH DOŚWIADCZEŃ, IŻ INTEGRACJA – JEST NASZĄ WSPÓLNĄ SZANSĄ NA TWORZENIE ŚWIATA ŻYJĄCEGO W MIŁOŚCI, POKOJU I TOLERANCJI”.

Tym bardziej się cieszymy, że FUNDACJA „PER CORDA” otrzymała dotację na w/w projekt i może realizować swoje założone cele.

ZARZĄD FUNDACJI „PER CORDA

 

FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA

Dnia 28 czerwca br. FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach gościła w KLUBIE RODZICA w Żywcu na zaproszenie pani A.Stasica Akademii Edukacyjno – Animacyjnej EdukoMania.

EdukoMania to miejsce, w którym pasja, nauka i zabawa łączą się w jedno. Dlatego w imieniu FUNDACJI „PER CORDA” tym bardziej, jeszcze raz ogromnie dziękujemy za zaproszenie i udział w spotkaniu.

KRÓTKIE RELACJE ZE SPOTKANIA

Za nami kolejne bardzo inspirujące spotkanie w Klubie Rodzica.

Tym razem mieliśmy okazję gościć wspaniałe osoby z Fundacji PER CORDA w Łodygowicach. Pani Urszula Sołtysik i Katarzyna Szura opowiedziały nam o pracy z dziećmi specjalnej troski oraz o realizacji projektów dofinansowanych. W trakcie wykładu nawiązały do misji Fundacji, która oparta jest na przekazie "Po czasowniku kochać najładniejszym czasownikiem świata jest pomagać..." Pomoc, która płynie z Fundacji PER CORDA jest wyjątkowa ponieważ osoby, które ją tworzą są pełne pasji, miłości do pracy oraz szacunku do niepełnosprawności.

Pani Urszuli i Pani Kasi bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wzbogacenie naszej wiedzy o doświadczenia płynące z waszych działań.

Z wyrazami szacunku
Anna Stasica
Akademia Edukacyjno-Animacyjna EdukoMania

FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA
FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA
FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA
FUNDACJIA „PER CORDA” W KLUBIE RODZICA

Podziękowanie

Podziękowanie
 

PODSUMOWANIE REHABILITACJI PROWADZONEJ W RAMACH POZYSKANYCH ŚRODKÓW 1%

FUNDACJA „PER CORDA” w roku szkolnym 2015/2016 w ramach pozyskanych środków 1% prowadziła od października 2015r. do czerwca 2016r., REHABILITACJĘ RUCHOWĄ.

REHABILITACJĄ było objętych około 20 dzieci uczęszczających na zajęcia edukacyjne do ZSS w Łodygowicach, którzy zostali zakwalifikowani do rehabilitacji. Rehabilitacja prowadzona była na terenie szkoły 3 x w tygodniu, po zakończonych zajęciach edukacyjnych indywidualnie z każdym dzieckiem przez wysoko wyspecjalizowaną rehabilitantkę.

Każdy z rodziców dzieci uczestniczących na rehabilitację miał możliwość spotkania się z rehabilitantką w celu omówienia i kontynuowania poszczególnych ćwiczeń w domu.

Głównym założeniem rehabilitacji było wspomaganie harmonijnego rozwoju dziecka, kształtowanie umiejętności ruchowych, korygowanie wad postawy i niwelowanie zaburzeń z nimi związanych. Ponadto korygowano następujące funkcje: zwiększano ruchomość stawów i więzadeł, siłę i elastykę mięśni, likwidowano przykurcze mięśniowe, korygowano postawę i kontynuowano ćwiczenia kształtujące, doskonalono naukę chodu, bierną pionizację dzięki zastosowaniu elektrycznego pionizatora, kształtowano koordynację ruchową, doskonalono prawidłowy schemat ciała, oddziaływano na narządy wewnętrzne tkj: układ sercowo-naczyniowy, poprawienie wydolności pracy serca, oddechowy - zwiększenie ruchomości klatki piersiowej, poprawa rytmu oddechowego, niwelowano patologiczne odruchy, zastosowano stymulację przedsionkowo-prioprioceptywną według metody Integracji Sensorycznej.

W czasie prowadzonych zajęć rehabilitantka stosowała nowoczesne metody rehabilitacyjne (NDT), ćwiczeń asymetrycznych, metodę W. Sherborne, Integracji Sensorycznej tzw: SI jak również stosowała ciekawe formy aktywizujące, co pozwalało dzieciom aktywnie i zainteresowaniem uczestniczyć w zalecanych ćwiczeniach. Dodatkowo także podczas ćwiczeń rehabilitantka wykorzystywała specjalistyczne i profesjonalne sprzęty zakupione i wyposażone przez FUNDACJĘ „PER CORDA”, które pomagają uzyskać lepszą i sprawną STYMULACJĘ RUCHOWĄ, dzieci objętych rehabilitacją.

 

PODZIĘKOWANIE

KOCHANI RODZICE!!!
Sprawiliście Nam ogromną radość!!!

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „PER CORDA” pragnie gorąco podziękować wszystkim rodzicom uczniów ZSS za przekazane życzenia i przepiękne kwiaty w związku z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016.

GŁĘBOKO WIERZYMY, ŻE OKAZYWANA NAM SIŁA SERCA I WASZA DOBROĆ BĘDZIE NAS WSPIERAĆ W DALSZEJ PRACY I DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI „PER CORDA” PODEJMOWANEJ DLA DOBRA DZIECKA SPECJALNEJ TROSKI!!!

JESZCZE RAZ ŚLICZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Kwiaty. Dziękujemy !!!
 

AKCJA ZAKRĘTKOWO – POTRAFIĘ POMÓC

WSTĘPNE PODSUMOWANIE

FUNDACJA „PER CORDA” w październiku 2015r., rozpoczęła AKCJĘ zbierania plastikowych zakrętek, której inicjatorami stali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach – Górnych.

Jak już wcześniej wspominaliśmy będziemy chcieli zgromadzić fundusze na POMOC, LECZENIE czy też REHABILITACJĘ i HIPOTERAPIĘ podopiecznych naszej fundacji.

Worki z zakrętkami za pośrednictwem pani Beaty Winiarskiej cyklicznie dostarczali nam uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach.

Nadal zachęcamy wszystkich do współpracy z FUNDACJĄ "PER CORDA" i włączenie się uczniów innych szkół do szczytnej AKCJI ZBIERANIA ZAKRĘTEK w kolejnym roku szkolnym.

JESZCZE RAZ ŚLICZNIE DZIĘKUJEMY.
CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!!!

Dziękujemy !!!
 
Powiatowe Centum Pomocy Rodzinie Per Corda i Park Inwałd

DZIEŃ DZIECKA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” W WAROWNI PSZCZYŃSKICH RYCERZY

„Tak mało trzeba nam i dużo tak,
żeby szczęśliwym być,
drugiemu szczęście dać…”

Hej przygodo!!! FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach tym razem zorganizowała dla dzieci niepełnosprawnych i ich zdrowych kolegów uroczystość z okazji Dnia Dziecka w ramach realizacji projektu Zadania Publicznego 2016 dofinansowanego przez gminę Łodygowice nt: „DOTKNIJ SWOJEJ WYOBRAŹNI I PRZEZYJ ŚREDNIOWIECZNĄ PRZYGODE, ABY WRÓCIĆ DO PRZYGÓD WSPÓŁCZESNYCH”. Dnia 11 czerwca br. podopieczni Fundacji wraz z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami z Zespołu Szkół Nr 1 w Łodygowicach spędzili wspólnie czas w Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie.

W zamku na dole, na sali mieszczan, gdzie szabaśnik gorący, o chlebie ciekawostek się wielu dowiedzieli, swój własny przyrządzili i swojego wyrobu zakosztować mogli. Dowiedzieli się także w czymże damy i jego moście w średniowieczu chadzali i jakie stroje posiadali. A co więcej na sali rycerskiej sami mogli to i owo odziać. Jako, że w Warowni Pszczyńskich Rycerzy się znajdowali, to o rycerza życiu dowiedzieć się musieli, zbroję jego poznać, a także miecza dosięgnąć pod okiem samego rycerza warownego. Ponadto spędzili czas na zabawach tanecznych w murach zamku średniowiecznego. A po harcach gdy wszyscy dobrze zgłodnieli do stołu zasiedli i dukata średniowiecznego spożyli. Śmiech i wrzawa wszystkim dopisywała szczególnie na placu zabaw, gdzie śmiechów końca nie było. Plac zabaw, ogromny i prawdziwie średniowieczny. Zjeżdżalnie, huśtawki, koniki, labirynty, piaskownice i wieże, końca nie widać. Infrastruktura budynku zainspirowana Średniowieczem, imponujące kamienne mury łączące się z solidnym, ciemnym drewnem, perfekcyjnie oddały niezapomniany klimat ówczesnej epoki robiąc na wszystkich uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały symboliczne upominki z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że wszyscy przez chwilę przenieśli się do prawdziwie przepięknej epoki średniowiecza, aby później wrócić do przygód współczesnych.

Zarząd Fundacji.

List Kasi List Julii
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
Warownia Pszczyńskich Rycerzy Warownia Pszczyńskich Rycerzy
 
Powiatowe Centum Pomocy Rodzinie Per Corda i Park Inwałd

PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”

„ŚWIAT JEST KSIĄŻKĄ I CI,
KTÓRZY NIE PODRÓŻUJĄ,
CZYTAJĄ TYLKO JEDNĄ STRONĘ”
/Św. Augustyn/

No to w drogę!!! Z takim hasłem FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach rozpoczęła wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie, zabierając dzieci i młodzież niepełnosprawną z Powiatu Żywieckiego oraz ich opiekunów w podróż dookoła świata. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami chętnie i z wielką radością uczestniczą we wszelkich wyjazdach organizowanych przez fundację, bo jak wszyscy zgodnie twierdzą: „podróżować to żyć”. Wycieczka, która odbyła się 21 maja br. zorganizowana została przez Fundację „PER CORDA” w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SPORTU, KULTURY I REKREACJI na rok 2016 w zakresie zadania: „WYCHODZĘ Z DOMU I PODRÓŻUJĘ DOOKOŁA ŚWIATA” . W trakcie wycieczki dzieci z przewodnikiem zwiedziły Park Miniatur – Świat Marzeń. Poznali 60 najciekawszych budowli z całego świata zbudowanych w postaci miniaturowej. Przekraczali granice państw, a nawet kontynentów. Nie będąc w Paryżu stali pod Wieżą Eiffla. Zobaczyli posągi Moai, przystanęli na Placu Św. Piotra, dotknęli Muru Chińskiego. To tylko namiastka tego, co można zobaczyć w tym magicznym miejscu.

Ponadto w Parku Miniatur czekały na wycieczkowiczów inne, równie ciekawe atrakcje:
duży Lunapark – miejsce nieograniczonego szaleństwa; adrenalina sięgała zenitu! Pirat, Koło młyńskie, Autoscooter, Symulator, Dancing Fly, Karuzela Dumbo, Super Ślizg – moc wrażeń, - zielony Labirynt – gdzie można było sprawdzić swoją orientację w terenie i wybrać się w niezwykłą podróż,
Wystawa „Tutenchamon” – tutaj uczestnicy wycieczki obejrzeli replikę skarbów jednego z najbardziej znanych egipskich faraonów – Tutenchamona oraz jego grobowiec, przeżyli magiczną podróż do czasów starożytnego Egiptu,
Egipt Horror Show – wchodząc do „domu strachów” można było sprawdzić czy aby na pewno jesteśmy tak odważni, jak nam się wydaje,
w kinie 5D przenieśli się w głąb ziemi i skorzystali z przejażdżki po wnętrzu opuszczonej kopalni, zobaczyli i poczuli to za pomocą wszystkich zmysłów.

Dodatkową atrakcją wycieczki była przejażdżka ciuchcią do MINI ZOO, w którym znajduje się 40 gatunków zwierząt. W wesołej farmie czekały na zwiedzających: szopy pracze, ostronosy, żurawie koroniaste, strusie emu, krowa, jaki tybetańskie, alpaki a nawet Osiołek Wesołek. Ochotnicy jeździli na koniu jak również szaleli w figloraju. Spacer po MINI ZOO „KUCYK” zapewnił sporą dawkę pożytecznej wiedzy na temat zwierząt, ale także odpoczynek i moc niezapomnianych wrażeń.

Można powiedzieć, że wyjazd do Inwałdu to prawdziwa podróż dookoła świata. A, że z każdej podróży przywozi się pamiątki, więc i nasi podróżnicy zostali obdarowani pamiątkami, które zawsze będą im przypominały tę niezwykłą wycieczkę.

PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA” PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA Z FUNDACJĄ „PER CORDA”
 
Plakat
 

Witam serdecznie,

piszę do Państwa w imieniu tyskiej Fundacji „Bliżej Szczęścia”. We wrześniu 2015 roku udało nam się nabyć dla podopiecznego, nową windę krzesełkową marki Sapphire Otolift. Niestety los bywa zawiły i podopieczny nie może już korzystać z urządzenia. W związku z tym poszukujemy osoby, której moglibyśmy nieodpłatnie wypożyczyć krzesełko i pilot do windy. Szyny były robione na zamówienie więc niestety nie nadają się do ponownego wykorzystania i trzeba wyprodukować nowe. Czy byliby Państwo zainteresowani?

W razie pytań proszę o kontakt:
Jarosław Szczygielski
Wolontariusz Fundacji "Bliżej Szczęścia"
Tel: 784 989 954
ul. Fabryczna 12
43-100 Tychy

Z góry dziękuję za pomoc.

Sapphire Otolift

 
Reklama Dzieciom i Per Corda

PONAD 100 BENEFICJENTÓW 23. EDYCJI „REKLAMY DZIECIOM” OTRZYMAŁO POMOC - W TYM TAKŻE FUNDACJA „PER CORDA”
Dziękujemy, że byliście z nami! Tak niewiele potrzeba, aby pomóc!

Ponad 100 organizacji dostało pieniądze w 23. edycji charytatywnej akcji „Reklama Dzieciom” organizowanej przez TVP, która przyniosła 1,48 mln złotych. Dochód z akcji został w całości podzielony między ubiegające się o pomoc instytucje, stowarzyszenia i fundacje, które na co dzień wspierają najbardziej potrzebujące chore dzieci.

Na liście beneficjentów znalazła się również FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA”.

Specjalny charytatywny blok reklamowy został wyemitowany w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”, a wpływy z niego zależały od oglądalności. Dzięki intensywnej kampanii promującej akcję, blok „Reklama Dzieciom” obejrzało prawie 4 miliony osób, a udziały w widowni wyniosły 25%. Przychód z akcji wyniósł rekordowe 1,48 mln złotych (więcej o ponad 600 tys. zł niż rok wcześniej). Serdecznie za to dziękujemy wszystkim widzom TVP1!

Dochód z akcji podzielono między te placówki, które zgodnie z zasadami złożyły do 31 grudnia 2015 r. odpowiedni wniosek w Biurze Spraw Korporacyjnych Telewizji Polskiej. Pieniądze trafią do tych, którzy pomagają systematycznie chorym dzieciom.

W tym roku akcję wsparły firmy: Orange, Unilever, Tesco, Colian, Procter & Gamble DS Polska, Volkswagen Group Polska, Jeronimo Martins.

Dzięki tegorocznym reklamodawcom z pomocy w tym roku skorzysta ponad sześć tysięcy dzieci!

W imieniu dzieci, do których trafią pieniądze z akcji, dziękujemy!

 

ZAMIAST KWIATÓW NA ŚLUB DRODZY NARZECZENI!!!

ZACHĘCAMY DO SZCZYTNEJ AKCJI

Gdy zbliża się najpiękniejszy dzień w Waszym życiu. Ślub to ważna i podniosła chwila, dzień przepełniony szczęściem i radością. Jest to również dzień, w którym swoim szczęściem i radością możecie podzielić się z potrzebującymi. Poproście waszych gości , by zamiast kwiatów, przeznaczyli ich równowartość, która zostanie przekazana dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI, podopiecznych FUNDACJI „PER CORDA” w Łodygowicach. Możemy przeprowadzić Zbiórkę Publiczną w tym dniu, którą będziemy mogli przeznaczyć na jakiś wartościowy cel uzgodniony z Nowożeńcami, zgodnie z realizowanymi celami statutowymi przez FUNDACJĘ „PER CORDA”.

Kwiaty są piękne, lecz ich piękno tak szybko mija…
A UŚMIECH NA BUZI DZIECKA JEST NIEZAPOMNIANY!!!

percorda

W IMIENIU CAŁEGO ZESPOŁU FUNDACJI „PER CORDA" pragniemy gorąco podziękować nowożeńcom, którzy już do tej pory wsparli naszych podopiecznych.

Dziękujemy!
 

„AKCJA ZAKRĘTKOWO” – „POTRAFIĘ POMÓC”

Postanowił raz uczeń!!!

FUNDACJA „PER CORDA” w październiku 2015r., rozpoczęła AKCJĘ zbierania plastikowych zakrętek, której inicjatorami stali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach – Górnych.

W ten sposób będziemy chcieli zgromadzić fundusze na POMOC, LECZENIE czy też REHABILITACJĘ i HIPOTERAPIĘ naszych podopiecznych.

Worki z zakrętkami cyklicznie dostarczają nam uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach.

Zachęcamy wszystkich do AKCJI i współpracy z FUNDACJĄ „PER CORDA” w Łodygowicach, której siedziba mieści się przy ul. Żywieckiej 210.

DZIĘKUJEMY !!!

Postanowił raz uczeń!!!

 

WSPÓŁPRACA Z MIEJSKIM OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ W BIELSKU – BIAŁEJ

OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ W BIELSKU – BIAŁEJ

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w kwietniu podpisała LIST INTENCYJNY dotyczący współpracy pomiędzy FUNDACJĄ, a MIEJSKIM OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ w Bielsku – Białej. Uznając wagę współpracy środowiska działającego w obszarze integracji, pomocy społecznej i rynku pracy, dążąc do zapewnienia warunków sprzyjających rozwojowi procesu diagnozy problemów społecznych w środowisku lokalnym nawiązaliśmy partnerskie stosunki.

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU „WYCHODZĘ Z DOMU I PODRÓŻUJĘ DOOKOŁA ŚWIATA”

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” otrzymała dofinansowanie ze środków PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SPORTU, KULTURY I REKREACJI na rok 2016 w zakresie Zadania „WYCHODZĘ Z DOMU I PODRÓŻUJĘ DOOKOŁA ŚWIATA”

Projekt będzie realizowany w maju br.

 

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Międzynarodowej konferencji z cyklu: Wczesna interwencja - Interdyscyplinarne spojrzenie na wsparcie dziecka i jego rodziny, która odbędzie się w dniach 20-22 października 2016 r. w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Konferencja skierowana jest do teoretyków i praktyków zainteresowanych zagadnieniami wczesnej interwencji oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i jego rodziny, a w szczególności do pedagogów, psychologów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz pracowników socjalnych.

Szczegółowe informacje dotyczące organizowanego wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej konferencji www.wczesnainterwencja.net.

Jako organizatorzy będziemy wdzięczni za rozpropagowanie informacji o konferencjach w Państwa środowisku.

Serdecznie zapraszamy
do udziału w Konferencji.

 


Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski
"PER CORDA"

34-325 Łodygowice, ul. Żywiecka 210
tel.: 507-087-222, tel.: 660-410-654
percorda@op.pl

...od ponad 20 lat wspieramy
DZIECI SPECJALNEJ TROSKI

per corda

Dołącz do nas!
Przekaż 1% podatku

KRS 0000 140649

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT przez internet i przekaż 1% na OPP, numer KRS: 0000140649

 Przekaż Twój 1% dla naszego OPP - Program e-pity online do rozliczania PIT 2011


Istnieje także możliwość rozliczenia DEKLARACJI PODATKOWEJ PIT w siedzibie FUNDACJI "PER CORDA" ul. Żywiecka 210, 34-325 Łodygowice. ZAPRASZAMY!


PO CZASOWNIKU KOCHAĆ NAJŁADNIEJSZYM CZASOWNIKIEM ŚWIATA JEST POMAGAĆ...

Bertha von Suttner

 
artbale

Z A P R O S Z E N I E

Szanowni Państwo

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki z siedzibą w Legionowie, uprzejmie zaprasza nauczycieli z niepełnosprawnymi uczniami do bezpłatnego udziału w projekcie dr Bożeny W. Jakubczak pn. ...w kręgu tańca... 2016, dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Artbale Stowarzyszenie.

Celem projektu jest ugruntowanie dotychczas prowadzonej w szkołach/zespołach/ośrodkach pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, wykorzystującymi ruch, taniec i metodykę pracy tancerzy w rehabilitacji i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, ich pełniejszej integracji społecznej, wzmacnianiu cech samodzielności oraz wyróżnienia dotychczasowego zaangażowania nauczycieli i opiekunów w pracy rehabilitacyjnych tańca.

Projekt będzie realizowany podczas wybranego terminu pięciodniowego wyjazdowego zgrupowania dla czterech grup z różnych szkół z udziałem specjalistów, artystów, tancerzy, choreografów i prowadzonymi przez nich warsztatami, zajęciami, spotkaniami i innymi atrakcjami.

W związku z przystąpieniem do realizacji naboru uczestników do wszystkich czterech zaplanowanych zgrupowań, zapraszamy zainteresowane szkoły i grupy uczestników wraz z nauczycielami, o jak najszybsze wypełnienie i przesłanie podpisanej Karty zgłoszenia dla szkoły oraz rozpoczęcie gromadzenia pozostałej wymaganej w regulaminie dokumentacji. Pierwsze i drugie zgrupowanie odbędzie się już w terminie od 25 do 29 kwietnia 2016 roku i od 9 do 13 maja 2016 roku, a trzecie i czwarte zgrupowanie w drugiej połowie września od 12 do 16 września 2016 roku i od 19 do 23 września 2016 roku.

Informujemy, że szczegółowe informacje, jak i niezbędne dla zgłaszania formularze wraz z obowiązującym regulaminem, zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej w zakładce www.artbale.pl/niepelnosprawni/wkregu-tanca2016 W pierwszym etapie rekrutacji prosimy o wypełnienie i podpisanie Karty zgłoszenia dla szkoły, którą należy przesyłać do ARTBALE Stowarzyszenie, Legionowo ul. Sowińskiego 3, najpóźniej do dnia 31 marca 2016 roku.

W wyznaczonym przez regulamin terminie drugiego etapu, niezbędne będzie przygotowanie i przesłanie przez zakwalifikowane szkoły/grupy dodatkowych czterech załączników, w tym kopii aktualnych orzeczeń o niepełnosprawności dla każdego zgłaszanego do projektu uczestnika – ucznia. Orzeczenia muszą być wydane przez powiatowy lub wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności albo przez lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystkie oryginały dokumentów, powinny zostać potwierdzone i oryginalnie podpisane, w tym kopie orzeczeń za zgodność z oryginałem.

Z tanecznym pozdrowieniem
Bożena Jakubiak

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki
05-120 Legionowo ul. Sowińskiego 3

 
życzenie wielkanocne
 

ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

Zarząd Fundacji „PER CORDA” z okazji nadchodzących ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, tradycyjnie wykonał kartki świąteczne WIELKANOCNE, które przekazał darczyńcom, przyjaciołom, sympatykom oraz osobom pomagającym i wspierającym działalność statutową FUNDACJI „PER CORDA”.
Kartki świąteczne zostały własnoręcznie wykonane przez Zarząd Fundacji.

Z CAŁEGO SERCA ZA WSPÓŁPRACĘ I POMOC GŁĘBOKO DZIĘKUJEMY

SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
 

SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH

„Szczęście człowieka na Ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie uszczęśliwia innych”

Dnia 11 lutego przed feriami zimowymi w Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach odbyło się ciekawe spotkanie walentynkowe. Nie było to standardowe święto zakochanych, choć pojawiły się serduszka, kwiaty i słodycze. Walentynki stały się pretekstem do nawiązania nici przyjaźni pomiędzy uczniami zespołu szkół, a niepełnosprawnymi podopiecznymi fundacji „Per Corda” z Łodygowic.

Spotkanie to zostało przygotowane w godzinach popołudniowych przez uczniów klasy 2c gimnazjum oraz wolontariuszy, którzy już od dłuższego czasu współpracują z fundacją. Rozpoczęcie imprezy nastąpiło w hali sportowej, gdzie przywitano gości. Po tym wstępie gimnazjaliści - pasjonaci opowiadali o swoim hobby – o sporcie. W bardzo ciekawy sposób prezentowali sportowe umiejętności, porywając do wspólnej zabawy niepełnosprawnych kolegów i koleżanki. Podczas pierwszej godziny przymierzali toczek do jazdy konnej, siadali na siodle, zakładali bokserskie rękawice, bawili się piłkami. Mogli też ubrać kask do jazdy na motorze i z pomocą gimnazjalistów, choć na chwilę, zamienić się w sportowców strzelających gole.

Kolejna część spotkania odbyła się w świetlicy, gdzie wolontariusze przygotowali poczęstunek z domowym ciastem. Ta chwila odpoczynku była potrzebna, by wszyscy zebrali siły do kolejnego zadania. Było nim wspólne ozdabianie doniczek i sadzenie kwiatów. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem podopieczni fundacji ozdabiali doniczki, wypełniali je ziemią i sadzili roślinki. Potem przekazali je gimnazjalistom, którzy mają opiekować się nimi do Dnia Dziecka. Wówczas nastąpi kolejne spotkanie i przekazanie kwiatów. Przed gimnazjalistami nie lada wyzwanie, bo kwiaty muszą pięknie zakwitnąć.

Czas minął bardzo szybko. Należało się pożegnać. Aby ten niezwykły dzień na długo pozostał w pamięci, dzięki sponsorom, uczniowie ZS Nr 1 obdarowali podopiecznych fundacji czerwonymi poduszkami w kształcie serca, bo przecież Walentynki są po to, by komuś coś dawać, sprawiać mu radość i nie oczekiwać nic w zamian…

Jak się okazało spotkanie to było bardzo ważnym wydarzeniem dla uczniów ZS Nr 1. Nie tylko mogli zrobić coś dla innych, ale również mogli poznać lepiej samych siebie. Postawieni w zupełnie nowej sytuacji, bardzo trudnej i wymagającej, okazali się naprawdę wspaniałymi ludźmi.

W IMIENIU FUNDACJI „PER CORDA” OGROMNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAPROSZENIE I PIĘKNĄ INICJATYWĘ.

A oto relacje uczestników spotkania:

Walentynki z podopiecznymi fundacji spędziliśmy bardzo miło. Najbardziej podobało mi się sadzenie kwiatków. Była to bardzo ważna lekcja w moim życiu i ten dzień na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci.
/uczestniczka/

Podobała mi się ciekawość moich niepełnosprawnych kolegów i koleżanek. Było mi miło, gdy okazało się, że im także podoba się piłka ręczna. Mimo wielu różnic między nami, nasi goście próbowali grać i bawić się. Wspólne sadzenie kwiatków i ozdabianie doniczek było wspaniałym rozpoczęciem naszej przyjaźni..
/uczestniczka/

SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZS Nr 1 W ŁODYGOWICACH
 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU PRZEZ GMINĘ ŁODYGOWICE
„DOTKNIJ SWOJEJ WYOBRAŹNI I PRZEŻYJ ŚREDNIOWIECZNĄ PRZYGODĘ, ABY WRÓCIĆ DO PRZYGÓD WSPÓŁCZESNYCH”

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach złożyła wniosek w ramach konkursu ZADANIA PUBLICZNEGO 2016 Gminy Łodygowice w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, organizacja integracyjnych zajęć nt: „DOTKNIJ SWOJEJ WYOBRAŹNI I PRZEŻYJ ŚREDNIOWIECZNĄ PRZYGODĘ, ABY WRÓCIĆ DO PRZYGÓD WSPÓŁCZESNYCH” i otrzymała dotację w kwocie 2 000 tys. zł.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.06.2016r. do 31.10.2016r.

W projekcie będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne, do których dołączą ich zdrowi koledzy, którzy są wolontariuszami ZS Nr 1 w Łodygowicach współpracujący z FUNDACJĄ „PER CORDA” i są mieszkańcami gminy Łodygowice.

 
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” realizowany w Powiecie Żywieckim w 2016

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu informuje, że rozpoczyna realizację programu „Aktywny samorząd” w 2016 roku

Celem główny programu – jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Program realizowany jest w dwóch modułach:

 • moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych,
 • moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym osobom niepełnosprawnym.

Program w 2016 roku obejmuje następujące formy wsparcia:

Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:

 • Obszar A - likwidacja bariery transportowej:
  Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
  Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B
 • Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:
  Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
  Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.
 • Obszar C - likwidacja barier w poruszaniu się:
  Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
  Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,
 • Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym - poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe).

Od dnia 1 marca 2016r. do dnia 30 marca 2016r. trwa nabór wniosków dotyczących pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym moduł II.

Terminy naboru wniosków w ramach modułu I zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Informacje na temat programu zostały zamieszczone na stronie internetowej PFRON – www.pfron.org.pl oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu – www.pcpr-zywiec.pl. Ponadto szczegółowych informacji na temat programu udziela pracownik PCPR w Żywcu Pani Joanna Juraszek pod numerami telefonów (33) 861 94 19 oraz (33) 861 93 36.

 

POMOC STOMATOLOGICZNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W związku z wejściem w życie Europejskiej Dyrektywy o leczeniu transgranicznym, poszukujemy osób niepełnosprawnych, na tym etapie z województwa małopolskiego, opolskiego i slaskiego, które potrzebują pomocy stomatologicznej. Powyższym osobom zapewniamy bezpłatną, fachową opiekę medyczną, standard zgodny z prywatną placówką stomatologiczną, komfortowe warunki transportu (transport do kliniki jest bezpłatny), dostosowanie warunków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do realizacji projektu potrzebujemy po 3 osoby z każdego województwa. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy magdalenaradecka.mr@gmail.com. Chętnie udzielę odpowiedzi na Państwa pytania. Nasz instytut www.polskiinstytutzdrowia.com.pl"

Pozdrawiam,
Magdalena Radecka
502 356 296

 

FUNDACJA „PER CORDA”
NA UROCZYSTEJ GALI SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” to motto sobotniej uroczystości, która odbyła się 6 lutego 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach. Przedstawiciele FUNDACJI POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach na zaproszenie Liderki SZLACHETNEJ PACZKI Rejonu Łodygowice pani Magdaleny Kajzer uczestniczyli w Uroczystej Gali SZLACHETNEJ PACZKI. Podczas uroczystości mieliśmy okazję osobiście poznać wszystkich wolontariuszy działających na terenie gminy Łodygowice w ramach ogólnopolskiego projektu SZLACHETNEJ PACZKI. Są to młodzi, bardzo ambitni i wartościowi ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas na działalność charytatywną, pomagając w ten sposób rodzinom, które są w potrzebie. Fundacja „PER CORDA” w Łodygowicach już od 4 lat współpracuje z zespołem SZLACHETNEJ PACZKI. Najpierw z liderem zespołu Łodygowice panem Łukaszem, a obecnie z panią Magdą. W ramach projektu, współpracując z panią Magdą, fundacja „PER CORDA” wskazała kilka rodzin do pomocy.

W imieniu FUNDACJI „PER CORDA” oraz rodzin, które otrzymały pomoc w ramach projektu SZLACHETNEJ PACZKI”, serdecznie dziękujemy przede wszystkim pani Magdzie za zaangażowanie i aktywną współpracę, jak również wszystkim wolontariuszom SZLACHETNEJ PACZKI rejonu Łodygowice.

Zarząd Fundacji „PER CORDA”

 

Fundacja Pomocy Dzieciom Per Corda

WSPÓŁPRACA Z PARAFIAMI ZWIĄZANA Z PRZEKAZANIEM 1% PODATKU.”

W roku 2016 po raz pierwszy FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w ŁODYGOWICACH przy współpracy z PARAFIAMI zachęca do przekazania 1% podatku dochodowego na pomoc dzieciom niepełnosprawnym należącym do poszczególnych PARAFII:

 • ŁODYGOWICE,
 • ŁODYGOWICE – GÓRNE,
 • PIETRZYKOWICE,
 • KALNA,
 • ZARZECZE,
 • LIPOWA.

W tym celu w pozycji CEL SZCZEGÓŁOWY rozliczenia rocznego należy wpisać nazwę miejscowości, mieszkańcom której chcemy pomóc. Pozyskane tą drogą pieniądze FUNDACJA „PER CORDA” w porozumieniu z poszczególnymi PARAFIAMI, w całości rozdysponuje wśród osób niepełnosprawnych.

Zarząd Fundacji „PER CORDA”

 

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZANIA 1% PODATKU DOCHODOWEGO

KRS Per Corda

ŚLICZNIE DZIĘKUJEMY drukarni WIG w ŻYWCU, za przepięknie wykonane plakaty dla FUNDACJI "PER CORDA"

 
Caritas & Per Corda

OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
Powiedzcie ludziom, że Bóg jest miłosierny…

Dnia 14 stycznia br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych, ich Opiekunów i przyjaciół zorganizowane przez CARITAS DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca" przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. W kościele o godz. 16.00. Mszy św. przewodniczył Biskup Roman Pindel - Ordynariusz Diecezji Bielsko - Żywieckiej, który zachęcał wszystkich, aby w trwającym ROKU MIŁOSIERDZIA wykorzystać każdą okazję do tego, aby ukazywać innym Miłosierdzie Boże. Po Mszy św. był czas na radosne i spontaniczne kolędowanie. Podczas wspólnego kolędowania wystąpiły grupy z różnych ośrodków i organizacji pozarządowych, które pomagają osobom niepełnosprawnym i są związane z działalnością charytatywną. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły również dzieci i wolontariuszki z FUNDACJI POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA”, które zaprezentowały kolędę „DO SZOPY, HEJ PASTERZE, DO SZOPY BO TAM CUD…” przy akompaniamencie heligonki w wykonaniu Bartka, podopiecznego Fundacji Braci Golec. Po radosnym kolędowaniu, wszyscy zaproszeni goście CARITAS spotkali się przy wspólnym stole na poczęstunku i rozmowach. Dodatkową bardzo miłą niespodzianką podczas spotkania był występ dzieci z Zespołu Szkół dla dzieci niesłyszących z Wilkowic, które zaprezentowały kolędy w języku migowym.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
CARITAS ZA ZAPROSZENIE A W SZCZEGÓLNOŚCI DYREKTOROWI CARITAS KS.ROBERTOWI KASPROWSKIEMU ORAZ WICEDYREKTOROWI CARITAS KS. IGNACEMU CZADER

Fundacja „PER CORDA”

OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ OPŁATEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ W CARITAS DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
 


Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski
"PER CORDA"

34-325 Łodygowice, ul. Żywiecka 210
tel.: 507-087-222, tel.: 660-410-654
percorda@op.pl

...od ponad 20 lat wspieramy
DZIECI SPECJALNEJ TROSKI

per corda

Dołącz do nas!
Przekaż 1% podatku

KRS 0000 140649

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT przez internet i przekaż 1% na OPP, numer KRS: 0000140649

 Przekaż Twój 1% dla naszego OPP - Program e-pity online do rozliczania PIT 2011


Istnieje także możliwość rozliczenia DEKLARACJI PODATKOWEJ PIT w siedzibie FUNDACJI "PER CORDA" ul. Żywiecka 210, 34-325 Łodygowice. ZAPRASZAMY!


PO CZASOWNIKU KOCHAĆ NAJŁADNIEJSZYM CZASOWNIKIEM ŚWIATA JEST POMAGAĆ...

Bertha von Suttner

 
PerCorda życzenia świąteczne
 

ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Zarząd Fundacji „PER CORDA” z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA” jak co roku, tradycyjnie wykonał kartki świąteczne BOŻONARODZENIOWE, które przekazał wszystkim darczyńcom, przyjaciołom, sympatykom oraz osobom pomagającym i wspierającym działalność statutową FUNDACJI „PER CORDA”.

DZIĘKUJEMY
Z CAŁEGO SERCA ZA WSPÓŁPRACĘ I POMOC

KARTKI ŚWIĄTECZNE WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PRZEZ ZARZĄD FUNDACJI KARTKI ŚWIĄTECZNE WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PRZEZ ZARZĄD FUNDACJI

KARTKI ŚWIĄTECZNE WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PRZEZ ZARZĄD FUNDACJI

 

ŚWIĘTA JUŻ WKRÓTCE…

Prezenty

„FUNDACJA PRZYGOTOWAŁA DLA DZIECI SPECJALNEJ TROSKI UPOMINKI Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Świąteczne prezenty to nieodłączny element BOŻEGO NARODZENIA. Z okazji zbliżających się ŚWIĄT FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach przygotowała upominki na święta i wręczyła swoim podopiecznym.

Prezenty Prezenty

UPOMINKI ŚWIĄTECZNE

Prezenty
 

TRADYCYJNIE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Spotkanie opłatkowe

„PODZIELMY SIĘ OPŁATKIEM
ZŁÓŻMY SOBIE ŻYCZENIA
W TEN WYJĄTKOWY CZAS
BOŻEGO NARODZENIA”

Dnia 17 grudnia 2015r. odbyło się jak co roku symboliczne spotkanie opłatkowe w gronie osób związanych z działalnością FUNDACJI „PER CORDA” tradycyjnie w Anielskiej Cafe. Gospodarz jak zwykle przygotował uroczystą, a przede wszystkim bardzo smaczną kolacyjkę wigilijną. Dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Był to też dla Nas czas oderwania się od zabieganej codzienności, wspólne rozmowy, przemyślenia, refleksje i kolędowanie. Miejsce spotkania zostało jak zwykle przez Pana Jacka pięknie przygotowane co wprowadziło wszystkich w przepiękny klimat Świat Bożego Narodzenia, za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
 

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Przedstawienie Jasełkowe Per Corda

„ZATRZYMAJMY SIĘ PRZED
DZIECIĄTKIEM Z BETLEJEM
/…/ POZWÓLMY BY NAS PORUSZYŁA DOBROĆ BOGA”.
Papież Franciszek

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach dnia 16 grudnia 2015r., wręczyła na pamiątkę Przedstawienia Jasełkowego wszystkim dzieciakom ZSS symboliczne upominki.

Przedstawienie Jasełkowe Per Corda Przedstawienie Jasełkowe Per Corda

UPOMINKI ŚWIĄTECZNE NA PAMIĄTKĘ PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWEGO 2015

 

Fundacja Pomocy Dzieciom Per Corda

Z FUNDACJĄ „PER CORDA” WSPOMINALIŚMY POSTAĆ ŚW.MIKOŁAJA - BISKUPA

„W pewną noc grudniową wśród śnieżnej zamieci
para reniferów z nieba do nas leci.
Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu,
a w saniach Mikołaj i worek prezentów…”.

W sobotnie popołudnie dnia 5 grudnia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach podopieczni FUNDACJI „PER CORDA” wspominali postać Św. Mikołaja - BISKUPA, a potem z wielką niecierpliwością oczekiwali na jego przyjście i prezenty, bo Mikołaj zawsze je przynosi. W tym roku uroczystość mikołajkowa dla niepełnosprawnych dzieci została zorganizowana dzięki hojności DOMINIKI I ANDRZEJA MARKIEL, którzy już w sierpniu napisali list do Św. Mikołaja, aby koniecznie odwiedził podopiecznych Fundacji. Mikołaj przybył w towarzystwie dwóch zabawnych elfów, które najpierw wprowadziły zaproszonych gości do krainy niezapomnianych przygód. Dostarczyli wiele niezwykłych wrażeń, dobrą zabawę, mnóstwo uśmiechu i radości. Dzieci uczestniczyły z artystami w przedstawieniu, śpiewały piosenki, a przede wszystkim szukały zaginionej gwiazdki, która miała zwiastować przybycie św. Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Spektakl przybliżył dzieciakom czym jest prawdziwa przyjaźń, dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób oraz że od prezentów ważniejszy jest klimat świąt i możliwość wspólnego spędzania czasu.

Na szczęście gwiazdkę udało się znaleźć na czas i przybył Mikołaj, który wręczył wszystkim paczki. Dzieci pragnąc podziękować Św. Mikołajowi za otrzymane prezenty wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Na zakończenie uroczystości każde dziecko usiadło na kolanach Mikołaja i zrobiło sobie tradycyjnie, pamiątkowe zdjęcie.

Warto dodać, że kolejny raz nasze spotkanie uświetniły wolontariuszki Zespołu Szkół Nr1 w Łodygowicach, które współpracując z Fundacją bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w wielu akcjach podejmowanych przez Fundację na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Ponadto zorganizowały w szkole – akcję zbierania słodyczy, dzięki niej mogliśmy dodatkowo wzbogacić paczki. Do akcji zaangażowali się także rodzice uczniów Zespołu Szkół Nr1, którzy przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

W imieniu FUNDACJI „PER CORDA” oraz niepełnosprawnych podopiecznych pragniemy, gorąco podziękować wszystkim za otwarte serca i pomoc a w szczególności dziękujemy:

 • Dominice i Andrzejowi Markiel – sponsorom uroczystości,
 • Przedstawicielowi Rady Fundatorów, który pokrył koszty przedstawienia,
 • Dyrektorowi ZS Nr1 w Łodygowicach panu Mirosławowi Jakubiec, wszystkim uczniom, opiekunom, wolontariuszkom,
 • Rodzicom uczniów Zespołu Szkół Nr1 oraz Radzie Fundatorów za przygotowanie poczęstunku,
 • Pani Dyrektor GOK - Renacie Talik i pracownikom,
 • Dyrektorowi Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej Ks. Robertowi Kasprowskiemu,
 • Ks. Prałatowi Józefowi Zajdzie za możliwość zamieszczania informacji z działalności Fundacji w Parafialnym Tygodniku Katolickim „NASZ CZAS” oraz redaktorowi naczelnemu panu Janowi Graboń,
 • Panu Jackowi Kufel z Anielskiej Cafe za wypożyczenie stolików,
 • Agencji Artystycznej „Blaszany Bębenek” - twórcom przedstawienia,
 • A także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości mikołajkowej.

CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI

FUNDACJA „PER CORDA”

Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
Mikołajki 2015 Mikołajki 2015
 
Caritas & Per Corda

CARITAS DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ WSPÓŁPRACUJĄC Z FUNDACJĄ „PER CORDA” – WSPIERA AKCJE DOTYCZĄCE DZIECI SPECJALNEJ TROSKI

W listopadzie 2015r. otrzymaliśmy dla podopiecznych Fundacji „PER CORDA” słodycze. Ogromnie dziękujemy CARITAS DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ, a w szczególności Dyrektorowi Caritas Ks. Robertowi Kasprowskiemu oraz Ks. Proboszczowi Ignacemu Czader, że współpracując z FUNDACJĄ „PER CORDA”, wspierają akcje dotyczące dzieci specjalnej troski. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy dodatkowo wzbogacić paczki dla niepełnosprawnych dzieci oraz uroczystość Mikołajkową, podczas której wspominaliśmy postać Św. MIKOŁAJA – BISKUPA.

Za współpracę z nami i okazane wielkie serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce.
BÓG ZAPŁAĆ!!!

Słodycze przekazane od Caritas

Słodycze przekazane od Caritas

Podziękowanie dla Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej
 

WSPÓŁPRACA Z OGÓLNOPOLSKIM PROJEKTEM SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” w Łodygowicach współpracując z wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI w roku 2015 chce dotrzeć do rodzin, które – choć są w trudnej sytuacji, próbują na miarę swoich możliwości walczyć, co jest głównym celem projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI docierają do osób, gdzie w trakcie indywidualnego spotkania poznają i diagnozują każdą jednostkową sytuację. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów, osoba ta lub rodzina zostaje włączona do projektu. Dzięki temu dostają szansę na doświadczenie mądrej pomocy - wsparcia w postaci PACZKI odpowiadającej na konkretne potrzeby.

ZARZĄD FUNDACJI „PER CORDA”

 

 

| Powrót do góry strony |

Podaruj nam swój 1% podatku

E-PIT:

Przekaż Twój 1% dla naszego OPP - Program e-pity online do rozliczania PIT 2019

PARTNERZY:

stat4u

Fundacja "Per Corda" posiada pisemne zgody rodziców na rozpowszechnianie wizerunku swoich dzieci

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski
34-381 Radziechowy; ul. Plebańska 1570
tel.: 507-087-222; 660-410-654
email: percorda@op.pl